eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najlepsi pracodawcy 2011: Global Top 10

Najlepsi pracodawcy 2011: Global Top 10

2011-09-30 12:42

Najlepsi pracodawcy 2011: Global Top 10

World’s Top 10 - Biznes i Inżynieria © fot. mat. prasowe

Twórcy Google+ nie mogą narzekać na problemy z rekrutacją. W rankingu Universum "The World's Most Attractive Employers 2011" firma Google zajęła pierwszą pozycję.

Przeczytaj także: Polscy studenci a atrakcyjność branż

Ranking został stworzony w oparciu o opinie 160 000 studentów kierunków biznesowych i inżynieryjnych z całego świata. Klasyfikację najbardziej atrakcyjnych pracodawców podzielono na dwie kategorie: biznes – zawierającą preferencje przyszłych ekonomistów - oraz inżynieria – wybór adeptów inżynierii. Ranking “The World’s Most Attractive Employers 2011” odzwierciedla poziom atrakcyjności firmy jako pracodawcy, a tym samym jego pozycję gospodarczą.

W kategorii biznes Google powtórzył swój sukces, po raz trzeci obejmując prowadzenie. Na drugim miejscu – podobnie jak w ubiegłym roku – znalazła się firma KMPG, tuż za nią uplasowało się PwC, odbierając tę zaszczytną pozycję firmie Ernst & Young.

- Rynek pracy jest zdominowany przez duże światowe firmy, postrzegane jako świetne miejsce do rozpoczęcia swojej kariery. Absolwentom kierunków biznesowych oferują one dobre warunki i dynamiczne środowisko pracy. W ostatnich trzech latach obserwowaliśmy, jak firma Google zdobywa i utrzymuje swoją pozycję lidera w rekrutowaniu najlepszych kandydatów – komentuje ranking Lovisa Öhnell, szefowa działu Research i Consulting Universum.

Także w kategorii inżynieria firma Google znalazła się na czele rankingu “The World’s Most Attractive Employers 2011”. Rośnie jej jednak silna konkurencja w postaci dwóch innych wpływowych firm z branży komputerowej: IBM (miejsce 2.) oraz Microsoft (miejsce 3.).

- Sukces w branży software w dużej mierze zależy od kapitału ludzkiego, który posiada firma, stąd tak wielkie wysiłki w kierunku pozyskania najbardziej utalentowanych pracowników. W dzisiejszych czasach panuje nowy paradygmaty kultury korporacyjnej: „zrelaksowane i kreatywne biuro”, częściowo zawdzięczamy go tej właśnie branży. Pokolenie Y czuje się bardzo komfortowo, pracując w takich warunkach i to przekłada się na atrakcyjność branży software – wyjaśnia Carlo Duraturo, Global Account Director Universum.

fot. mat. prasowe

World’s Top 10 - Biznes i Inżynieria

World’s Top 10 - Biznes i Inżynieria

Ranking ujawnia też interesujące trendy. Organizacje finansowe, takie jak as J.P. Morgan, Goldman Sachs czy Morgan Stanley, odnotowują wzrost zainteresowania wśród studentów inżynierii, zaś firmy z branży IT - Apple, Intel i IBM - cieszą się coraz większą sympatią adeptów ekonomii.

Dla badanych studentów z obu obszarów – biznesu i inżynierii – najbardziej atrakcyjnym atrybutem pracodawcy jest możliwość uzyskania równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: