eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Bitdefender Mobile Security z funkcją anti-theft

Bitdefender Mobile Security z funkcją anti-theft

2011-08-16 11:30

Bitdefender Mobile Security z funkcją anti-theft

Bitdefender Mobile Security z funkcją anti-theft © fot. mat. prasowe

Bitdefender, dostawca rozwiązań bezpieczeństwa, dodał dwie istotne funkcje do swojej darmowej aplikacji Mobile Security for Android BETA. Nowa funkcja anti-theft pozwala użytkownikom w łatwy sposób wyśledzić gdzie znajduje się ich telefon oraz, w razie potrzeby, zdalnie wymazać dane, które się w nim znajdują; natomiast opcja skanowania kart SD pomaga uchronić się przed załadowaniem złośliwego oprogramowania.

Przeczytaj także: BitDefender Mobile Security beta

fot. mat. prasowe

Bitdefender Mobile Security z funkcją anti-theft

Bitdefender Mobile Security z funkcją anti-theft


Jeśli urządzenie powiązane jest z kontem Bitdefender, użytkownicy mogą skorzystać z antykradzieżowej funkcji śledzenia na żywo jego położenia po zagubieniu lub kradzieży. Możliwe jest również zdalne wymazanie urządzenia, aby zapobiec dostaniu się w ręce złodzieja prywatnych lub ważnych danych. Nowa opcja skanowania kart SD pomaga chronić urządzenia z systemem Android przed infekcją malwarem. Karty SD mogą zostać przeskanowane na żądanie, a także automatycznie, po podłączeniu nowej karty do urządzenia.

Alexandru Balan, Senior Product Manager w firmie Bitdefender, komentuje: “Popularnosć platformy Android wśród deweloperów i użytkowników czyni z niej najważniejszy cel dla złodziei próbujących kraść same urządzenia jak i tych, którzy pragną wykorzystać je za pomocą złośliwego oprogramowania i scamu. Dodając nowe funkcje zmniejszające ryzyko kradzieży i uzupełniające naszą technologię wykrywania, wierzymy, że Bitdefender Mobile Security znajdzie się pośród wiodących produktów w tej kategorii.”

Oprócz nowych funkcji, Bitdefender Mobile Security BETA zapewnia urządzeniom z systemem Android także inteligentną ochronę antywirusową i sieciową. Korzystając z technologii skanowania w chmurze, program wykrywa nawet najnowsze zagrożenia nie wyczerpując baterii. Produkt dostarcza również informacje na temat płatnych usług i żądań dostępu aplikacji do Internetu lub prywatnych danych użytkownika, pomagając dokonywać świadomych wyborów mających wpływ na prywatność oraz bezpieczeństwo danych.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: