eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › G Data MobileSecurity 2

G Data MobileSecurity 2

2012-07-06 10:57

G Data MobileSecurity 2

Wirus w telefonie © smex - Fotolia.com

G Data MobileSecurity w wersji 2 ochroni Twoją tożsamość oraz poufne dane przechowywane w telefonie lub tablecie przed wirusami i programami szpiegującymi. Dodatkowo zabezpiecza urządzenie przed jego zgubieniem (lokalizowanie za pomocą Google Maps) lub kradzieżą (blokada uruchomienia urządzenia z nową kartą SIM, a także zdalne usuwanie prywatnych danych).

Przeczytaj także: G Data MobileSecurity 2 - aktualizacja

G Data Software wydała właśnie najnowszą wersję oprogramowania antywirusowego i zabezpieczającego dane dla smartfonów i urządzeń napędzanych systemem Android.

Zgubienie smartfona lub tabletu jest dla jego użytkownika zdarzeniem nie tylko nieprzyjemnym, lecz także wyjątkowo niebezpiecznym. W przypadku, gdy urządzenie trafi w niewłaściwe ręce, obce osoby mogą bez problemu uzyskać dostęp do danych osobistych, takich jak zdjęcia czy książka adresowa, a nawet dokonywać na koszt jego właściciela zakupów online za pomocą zainstalowanych aplikacji zakupowych. Smartfony oraz tego typu urządzenia szczególnie często gubione są w miejscach publicznych - tylko na największym niemieckim lotnisku we Frankfurcie nad Menem liczba zgubionych urządzeń mobilnych wyniosła w ubiegłym roku ponad 1500 (źródło: Fraport).

G Data MobileSecurity 2 zapewnia niezawodne zabezpieczenie przed programami szkodliwymi dla urządzeń mobilnych oraz ochronę w czasie rzeczywistym w trakcie korzystania z Internetu za pomocą smartfona lub tabletu. Oprócz tego program daje m.in. możliwość zablokowania osób nękających telefonami i wysyłających uciążliwe SMS-y, zaś powiązane z tym rozmowy i wiadomości zostaną zabezpieczane hasłem. Użytkownicy korzystający z urządzeń zarówno do celów prywatnych, jak i służbowych, mogą w ten sposób m.in. oddzielnie chronić swoje kontakty biznesowe.

Oprócz tego posiadacz urządzenia mobilnego zabezpiecza się przed bardzo poważnymi skutkami utraty lub kradzieży: program umożliwia ponowne odnalezienie urządzenia lub też zdalne usunięcie zablokowanych danych w celu ochronienia ich przed dostępem ze strony osób trzecich. W ten sposób urządzenia mobilne są w optymalny sposób chronione.

fot. smex - Fotolia.com

Wirus w telefonie

G Data MobileSecurity w wersji 2 chroni Twoją tożsamość oraz poufne dane przechowywane w telefonie lub tablecie przed wirusami i programami szpiegującymi

Funkcje programu
  1. Ochrona w trakcie korzystania z Internetu: G Data MobileSecurity Version 2 chroni przed phishingiem podczas korzystania z sieci i w ten sposób zabezpiecza użytkownika na przykład w trakcie robienia zakupów przez Internet.
  2. Ochrona przed niebezpiecznymi aplikacjami: Funkcja kontroli aplikacji sprawdza uprawnienia aplikacji i dzieli je na kategorie.
  3. Ochrona przed wirusami systemu Android: Wraz z rosnącą popularnością i rozpowszechnianiem się urządzeń Android wzrasta także zagrożenie ze strony określonych wirusów.
  4. Filtr wiadomości SMS i rozmów przychodzących: Możliwość zablokowania osób nękających telefonami lub SMS-ów reklamowych w łatwy sposób poprzez dodanie nadawcy do listy zablokowanych kontaktów.
  5. Ochrona przed zgubieniem i kradzieżą urządzenia: W razie zgubienia urządzenia, za pomocą programu G Data MobileSecurity możliwe jest zlokalizowanie lub zablokowanie go przy użyciu SMS-a.
  6. Blokada w przypadku zmiany karty SIM: Funkcja uniemożliwiająca korzystanie z urządzenia przy użyciu innych kart SIM. Dodatkowa opcja otrzymania SMS-em powiadomienia o zmianie karty.
  7. Zabezpieczenie aplikacji hasłem: Możliwość ograniczenia dostępu do określonych aplikacji za pomocą ochrony hasłem. W ten sposób ograniczamy np. ryzyko poniesienia kosztów związanych z przesyłaniem plików wideo lub zakupem płatnych aplikacji.
  8. Chroniona lista kontaktów: Dzięki niej kontakty, jak również powiązane z nimi rozmowy oraz wiadomości, przechowywane są w miejscu chronionym, do którego dostęp możliwy jest tylko za pomocą hasła.

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Kaspersky Security Scan

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: