eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Kaspersky Security for Mobile dla Android oraz iOS

Kaspersky Security for Mobile dla Android oraz iOS

2018-07-19 11:21

Kaspersky Security for Mobile dla Android oraz iOS

Mężczyzna ze smartfonem © fot. mat. prasowe

Kaspersky Lab uaktualnił Kaspersky Security for Mobile – swoje rozwiązanie do ochrony przed zagrożeniami mobilnymi, które zapewnia kontrolę, widoczność oraz bezpieczeństwo danych firmowych na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.

Przeczytaj także: Kaspersky Security for Mobile dla Windows Phone i Samsung SAFE

Kaspersky Security for Mobile łączy zabezpieczenie przed szkodliwym oprogramowaniem oraz zarządzanie bezpieczeństwem wszystkich urządzeń mobilnych połączonych z internetem z możliwością integracji z platformami EMM firm trzecich.

Funkcjonalność Kaspersky Security for Mobile obejmuje kluczowe funkcje związane z zapobieganiem zagrożeniom (ang. Mobile Threat Defense), a także z wykrywaniem i łagodzeniem skutków ataków. Zaawansowana ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem wykrywa aktywność urządzeń mobilnych i zapobiega znanym i nowym wyrafinowanym zagrożeniom, poprzez wykorzystywanie technik wspomaganych uczeniem maszynowym oraz analizą zagrożeń opartą na chmurze.

Ochronę na poziomie sieci zapewnia kontrola aplikacji i ruchu WWW, jak również narzędzia antyphishingowe i antyspamowe, które pomagają administratorom uzyskać pewność, że na smartfonach i tabletach pracowników znajdą się tylko dozwolone dane. Rozwiązanie potrafi również wykrywać eskalację przywilejów w przypadku zdjęcia zabezpieczeń systemu na smartfonie (rootowanie/jailbreak).

fot. mat. prasowe

Mężczyzna ze smartfonem

Kaspersky Lab odnawia rozwiązanie Kaspersky Security for Mobile.


Kaspersky Security for Mobile pozwala zespołom ds. bezpieczeństwa IT konfigurować i kontrolować zarządzanie bezpieczeństwem na urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Rozwiązanie integruje się z platformami Microsoft® Exchange ActiveSync®, iOS MDM oraz Samsung KNOX™, dzięki czemu można tworzyć dodatkowe profile i ograniczać np. dostęp urządzenia do publicznych sieci Wi-Fi lub wykorzystywanie kamer w obrębie firmowej sieci. Kaspersky Security for Android jest ponadto kompatybilny z rozwiązaniami EMM różnych producentów, w tym VMware AirWatch oraz MobileIron. Dzięki takiej integracji zespoły IT mogą konfigurować ochronę na urządzeniach, które są zarządzane z jednej platformy EMM. W efekcie organizacje mogą zarządzać obszarem roboczym i aplikacjami mobilnymi, osiągając większy poziom cyberbezpieczeństwa.

Pełny zestaw funkcji Kaspersky Security for Mobile jest zintegrowany z rozwiązaniem punktów końcowych: Kaspersky Endpoint Security for Business. Pozwala to administratorom monitorować podejrzaną aktywność w sieci i na punktach końcowych, łącznie ze smartfonami i tabletami, jak również stacjami roboczymi i serwerami na platformach Windows, Linux oraz Mac.

Produkt Kaspersky Security for Mobile jest dostępny globalnie.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Advertisement

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: