eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Check Point Harmony Mobile z nowymi funkcjami

Check Point Harmony Mobile z nowymi funkcjami

2022-05-31 00:44

Check Point Harmony Mobile z nowymi funkcjami

Check Point Harmony Mobile © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Firma Check Point udostępniła nową wersję swojego rozwiązania Harmony Mobile, która potrafi teraz blokować pobieranie złośliwych plików.

Przeczytaj także: Wycofane aplikacje mobilne, czyli duchy, które nadal straszą

Aktualizacja rozszerza Harmony Mobile o dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, w tym ocenę podatności systemu operacyjnego, zaawansowane funkcje łagodzenia skutków na urządzeniach Samsung, czy łatwą w zarządzaniu inspekcję HTTPS, aby zapewnić najbardziej kompletne rozwiązanie
bezpieczeństwa mobilnego.

Wraz z globalnym przejściem na pracę zdalną i hybrydową pracownicy coraz częściej wykorzystują urządzenia mobilne do wykonywania krytycznych zadań biznesowych lub uzyskiwania dostępu do poufnych informacji firmowych i udostępniania ich. Dzięki temu telefony komórkowe pracowników są ważnym punktem wejścia dla cyberprzestępców. Według Check Point Research (CPR) prawie wszystkie organizacje (97%) w ciągu ostatnich dwóch lat miały do czynienia z zagrożeniami mobilnymi ze wszystkich wektorów, a jednym z najczęściej pomijanych wektorów było pobieranie plików. Przykładowo, CPR wykryło krytyczną lukę w aplikacji Instagram, która umożliwiłaby atakującemu przejęcie konta ofiary i przekształcenie jej telefonu w narzędzie szpiegowskie, po prostu wysyłając mu plik złośliwego obrazu.

Nowa ochrona plików Harmony Mobile działa poprzez wykorzystanie chmury Threat Cloud firmy Check Point do skanowania pobranych plików w poszukiwaniu złośliwych intencji. W przypadku wykrycia takiego zamiaru pobieranie jest całkowicie blokowane, a szkodliwy plik nigdy nie dociera do urządzenia. W telefonach z systemem Android Harmony Mobile może również skanować pliki w pamięci urządzenia i ostrzegać zarówno użytkownika, jak i administratora, jeśli zostanie znaleziony jakikolwiek złośliwy plik. Użytkownik zostanie poproszony o usunięcie pliku, a administrator może zdecydować o ograniczeniu dostępu urządzenia do zasobów firmowych.

fot. mat. prasowe

Check Point Harmony Mobile z nowymi funkcjami

Aktualizacja rozszerza Harmony Mobile o dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, w tym ocenę podatności systemu operacyjnego, zaawansowane funkcje łagodzenia skutków na urządzeniach Samsung, czy łatwą w zarządzaniu inspekcję HTTPS.


Nowa wersja Harmony Mobile Release 4.0 obejmuje również integrację z Samsung Knox w celu uzyskania unikalnych możliwości ograniczania ryzyka, ocenę OS CVE umożliwiającą administratorom zrozumienie i naprawienie luk we flocie mobilnej organizacji, automatyczne wdrażanie certyfikatów w celu uproszczenia zarządzanie i nie tylko.
Większość rozwiązań bezpieczeństwa mobilnego dostępnych obecnie na rynku potrafi skanować tylko pliki związane z mobilnym systemem operacyjnym, takie jak aplikacje i profile iOS. Nie chroni to telefonu komórkowego przed innymi złośliwymi typami plików, takimi jak pliki wykonywalne, pliki MS Office, pliki PDF i inne. Ponieważ coraz bardziej polegamy na telefonach komórkowych, cyberprzestępcy atakują je coraz częściej, dlatego też posiadanie solidnego rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa mobilnego, które chroni ©2022 Check Point Software Technologies Ltd. All rights reserved | P. 2 przed wszelkiego rodzaju plikami, nigdy nie było ważniejsze - Rafi Kretchmer, wiceprezes ds. marketingu produktów w Check Point Software Technologies

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: