eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Antywirus na Macintosha

Antywirus na Macintosha

2004-07-20 11:11

Antywirus na Macintosha

© fot. mat. prasowe

Firma McAfee Inc. udostępniła McAfee Virex 7.5 dla Macintosh. Produkt ten, przeznaczony zarówno dla małych firm, jak i wielkich korporacji, zapewnia zaawansowaną ochronę antywirusową dla platform Macintosh OS X i Macintosh Power PC.

Przeczytaj także: Wirusy szaleją w domach

fot. mat. prasowe

Oprogramowanie McAfee Virex oferuje prowadzoną w czasie rzeczywistym ochronę przed wirusami, robakami, trojanami i innego typu niebezpiecznym kodem w systemach Mac, PC i UNIX w sieciach korporacyjnych. System uniemożliwia działanie wirusów i wszelkiego rodzaju niebezpiecznego kodu, również ukrytych w skompresowanych plikach, takich jak .ZIP i inne typy archiwów.

McAfee Virex 7.5 jest kontynuacją poprzednich wersji McAfee opracowanych dla systemów Macintosh, zawierającą rozszerzone funkcje ochrony, takie jak skanowanie przy próbie dostępu w czasie rzeczywistym, funkcje aktualizacji automatycznej eUpdate, opcje harmonogramowania operacji skanowania typu On Demand i pobierania aktualizacji oraz najnowszy mechanizm skanowania McAfee.

Oprogramowanie wykorzystuje również mechanizm uniwersalnego wykrywania wirusów, w którym definicja pojedynczego wirusa służy do wyszukania i usunięcia wielu jego wariantów.

"Systemy Macintosh są odporne na infekcje robakami, takimi jak Bagle, Netsky i MyDoom, wykorzystującymi luki w zabezpieczeniach systemów operacyjnych Windows i działających w tych systemach aplikacji. Nie są jednak odporne na zagrożenia dotyczące platform PC i UNIX, ponieważ mogą one rozprzestrzeniać się w sieciach poprzez pocztę elektroniczną lub współdzielenie zasobów" powiedział Raj Dhingra, wiceprezes ds. marketingu i zarządzania produktami w firmie McAfee.

Przeczytaj także: Bezpłatny antywirus w chello Bezpłatny antywirus w chello

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Archiwum e-maili

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: