eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Macierz dyskowa Verbatim

Macierz dyskowa Verbatim

2010-05-30 00:03

Macierz dyskowa Verbatim

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Verbatim wprowadza na rynek nowe urządzenie PowerBay DataBank NAS - macierz dyskową z czterema kieszeniami mieszczącymi dyski o łącznej pojemności do 8 terabajtów. Krok ten stanowi odpowiedź na coraz szybciej rosnące zapotrzebowanie wśród małych i średnich przedsiębiorstw na magazyny danych typu Network Attached Storage (NAS).

Przeczytaj także: Dyski twarde Verbatim Gigabit NAS

PowerBay DataBank 4 Bay NAS Hard Drive – maksymalne bezpieczeństwo danych

Macierz PowerBay NAS pozwala na bezpieczne udostępnianie dokumentów w sieci lokalnej i w internecie. Została ona wyposażona w dwa porty Gigabit Ethernet i dwa porty USB 2.0 umożliwiające podłączenie zewnętrznych urządzeń USB i drukarek, 256 bitowe szyfrowanie AES zapewniające bezpieczeństwo danych oraz interfejs eSATA do szybkiego tworzenia kopii danych.
 • Metalowa obudowa wysokiej jakości – zbudowana według standardów przemysłowych w celu zapewnienia maksymalnego czasu sprawności urządzenia
 • System kieszeni na dyski umożliwiający ich podłączanie i odłączanie w czasie pracy urządzenia (hot swap)
 • Dostępne pojemności dysków to 500 GB, 1 TB lub 2 TB
 • Złącze eSATA umożliwiające szybkie tworzenie kopii dysków (mirroring), interfejs USB 2.0
 • Replikacja danych w sieci LAN
 • 256 bitowe szyfrowanie AES
 • Wiele poziomów RAID (0, 1+dysk zapasowy, 5, 5+dysk zapasowy, 6)
 • Obudowa zaprojektowana w celu optymalnego odprowadzania ciepła
 • Urządzenie przyjazne środowisku, możliwość zaprogramowania czasu włączania i wyłączania macierzy
 • Oprogramowania Acronis Backup Software – 5 licencji (tylko system Windows)
 • Zgodność z systemami Windows, Mac OS i Linux

Oferując konfigurację różnych poziomów uprawnień dostępu, pobieranie/kopiowanie danych za pomocą protokołu FTP/HTTP, obsługę UPS, obsługę protokołu Apple AFP 3.1 dla systemu Mac OS 9/X i oprogramowania Macintosh Time Machine, idealnie sprawdza się jako serwer plików. Urządzenie jest także zgodne z usługą Active Directory systemów Windows Server 2003/2008. Macierz obsługuje kilka poziomów RAID, w tym również poziom RAID 6, zapewniające niezawodny sposób tworzenia kopii zapasowej danych oraz możliwość odzyskiwania danych w przypadku awarii sprzętu.
Power Bay Single Unit – alternatywa dla pamięci taśmowych

DataBank PowerBay Removable Hard Drive System to równocześnie wprowadzana na rynek, przez firmę Verbatim, jedno-dyskowa macierz, która może być używana w połączeniu z systemem PowerBay NAS lub jako niezależny zamiennik systemów pamięci taśmowych.

Urządzenie PowerBay Removable Hard Drive System, podłączane za pomocą interfejsu eSATA lub USB, zapewnia szybkie tworzenie kopii zapasowych i przechowywanie danych na przenośnych dyskach. Korzystając z wielu dysków, przedsiębiorstwa mogą używać tej macierzy do tworzenia kopii zapasowych i do archiwizowania danych w różnym czasie.

System dysków wymienialnych w czasie pracy urządzenia (hot swap)

Seria urządzeń PowerBay firmy Verbatim wykorzystuje system wymienialnych w czasie pracy urządzenia, dysków twardych o pojemności 500 GB, 1 TB lub 2 TB. Pozwala to, nieposiadającym wiedzy informatycznej użytkownikom, na łatwe wyjmowanie i wymienianie zabezpieczonych dysków twardych bez potrzeby wyłączania zasilania całego systemu. Obudowy systemu DataBank NAS i dysków twardych zostały zaprojektowane w celu jak najbardziej wydajnego odprowadzania ciepła i wymuszania optymalnego obiegu powietrza chłodzącego pracujące dyski. Ponadto, szybkość wiatraka w tylnej ścianie obudowy jest automatycznie dostosowywana do temperatury wewnątrz obudowy, tak aby wydajność chłodzenia była jeszcze większa.

Preinstalowane oprogramowanie Acronis® True Image Software umożliwia użytkownikom komputerów PC tworzenie kopii zapasowych, przywracanie i ochronę danych oraz oferuje funkcje odzyskiwania danych w wypadku awarii. Wszystkie systemy PowerBay są zgodne z systemami Windows oraz Mac OS. Obudowa modelu DataBank NAS ma wymiary 170 x 183 x 230 mm i waży 6,7 kg. Wymiary modelu Single Bay Unit to 50 x 170 x 230 mm, a ciężar – 2,5 kg.

Macierz PowerBay NAS firmy Verbatim jest dostępna w sklepach w cenie 4.300zł za 4 BAY o pojemności 4TB, 3.600zł za 4 BAY o pojemności 2TB i 1.030zł za 1 BAY o pojemności 1TB.

Notebooki HP dla MSP

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: