eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Pamięć Kingston DataTraveler 5000

Pamięć Kingston DataTraveler 5000

2010-05-05 00:02

Pamięć Kingston DataTraveler 5000

© fot. mat. prasowe

Kingston Digital Europe - spółka należąca do Kingston Technology - poinformowała o oficjalnym wprowadzeniu do swojej oferty nowych pamięci flash USB Kingston DataTraveler 5000. Nowy DataTraveler 5000 dysponuje certyfikatem FIPS 140-2 poziomu 2 (w trakcie certyfikacji na poziomie 3) oraz wyposażony został w 256-bitowy układ sprzętowego szyfrowania danych w standardzie AES - wykorzystujący tryb kodowania XTS oraz algorytm kryptograficzny ECC (oparty na krzywych eliptycznych) - spełniający Zestaw Instrukcji B, zaaprobowany przez rząd Stanów Zjednoczonych.

Przeczytaj także: Pamięć USB Kingston DataTraveler 300

fot. mat. prasowe

Kingston DataTraveler 5000 wykorzystuje opatentowaną technologię Secured by SPYRUS™, bazującą na sprzętowym 256-bitowym standardzie szyfrowania AES-XTS oraz kryptograficznym Zestawie Instrukcji B, włączając w to algorytmy ECC. Zestaw Instrukcji B – wyselekcjonowany i zaaprobowany przez rząd Stanów Zjednoczonych oraz Departament Obrony – przeznaczony jest do współdzielenia poufnych danych w środowiskach międzynarodowych. AES-XTS jest standardem kodowania danych, znacznie silniejszym od stosowanych powszechnie CBC czy ECB. Firma SPYRUS – partner firmy Kingston Technology w zakresie technologii kryptograficznych – jest liderem na rynku zaawansowanych systemów sprzętowego szyfrowania danych, zarządzania dostępem oraz ochrony danych cyfrowych.

System certyfikacji FIPS 140-2 wymaga weryfikacji dostępu do danych, zgodnej z wymogami federalnymi, ustanowionymi przez Narodowy Instytut Standaryzacji i Technologii (NIST). Większość amerykańskich agencji rządowych wymaga także, aby dane znajdujące się poza siecią, i aktualnie nie będące w użyciu, szyfrowane były w standardzie FIPS 140-2.

Poziom 2 zabezpieczeń oznacza, że Kingston DataTraveler 5000 ma obudowę jednoznacznie wskazującą na wszelkie próby fizycznej ingerencji osób niepowołanych. Produkt wyposażony jest również w dedykowany układ autodiagnostyczny, sprawdzający poprawne działanie modułu kryptograficznego przy każdym podłączeniu do portu USB. DataTraveler 5000 poddawany jest obecnie rygorystycznym testom, których celem jest uzyskanie bardziej restrykcyjnego certyfikatu FIPS 140-2 poziomu 3.

Kingston DataTraveler 5000 dostępny jest w wersjach o pojemności 2 GB, 4 GB, 8 GB oraz 16 GB. Na zamówienie może także zostać wyposażony w aplikację skanującą pamięć i komputer na obecność złośliwego oprogramowania.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: