eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Nowy procesor AMD

Nowy procesor AMD

2004-06-14 00:22

Advanced Micro Devices zapowiedziało stworzenie jeszcze przed końcem roku nowego procesora dedykowanego dla komputerów osobistych. Chip ma być jednostką multimedialną do zastosowań w niedrogich komputerach.

Przeczytaj także: Trzyrdzeniowy AMD Phenom X3 8000

"Procesor AMD Sempron jest projektowany pod kątem codziennych potrzeb użytkowników komputerów w domach i biurach. Wśród podstawowych zadań komputera znajdują się obecnie nie tylko obsługa poczty elektronicznej, przeglądanie stron WWW, czy praca z tekstem, ale także pobieranie i odtwarzanie muzyki oraz filmów, czy obróbka zdjęć. Ten w pełni funkcjonalny produkt będzie zapewniał najlepsze osiągi w swojej klasie i zostanie skierowany do rosnącego segmentu użytkowników komputerów, którzy wymagają od swoich maszyn czegoś więcej" – powiedział przedstawiciel AMD.

Oficjalnie Advanced Micro Devices nie ujawniło szczegółów specyfikacji nowego układu, ale potwierdziło że chip będzie zaprojektowany w wersji biurkowej i mobilnej. Według nieoficjalnych źródeł AMD Sempron będzie oparty na rdzeniu AMD Athlon 64, z zablokowanymi funkcjami 64-bitowymi.

Wśród mocnych stron procesora AMD Sempron wymienia się m.in. zintegrowany jednokanałowy kontroler pamięci PC3200, technologię SSE2 technology, czy poprawiony mechanizm prefetch. Nowość AMD pojawi się w obudowach PGA754, kompatybilnych z większością szeroko dostępnych płyt głównych.

oprac. : Beata Szkodzin / 4Press

Więcej na ten temat: procesor, procesory, amd

Przeczytaj także

Elegancki i lekki notebook
Advertisement

Crafted in Japan

18.09.23

Hybrydowa Mazda CX-60
o mocy 327KM

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: