eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Wspólna premiera AMD i Suna

Wspólna premiera AMD i Suna

2005-11-27 00:01

Firmy Advanced Micro Devices i Sun Microsystems wspólnie wprowadziły na rynek dwurdzeniowy procesor AMD Opteron 285 SE. Urządzenie posiada zwiększoną wydajność - jego specyfikacja jest bardzo bliska do zapowiadanego na przyszły rok chipu AMD Athlon 64 FX-60 - i znajdzie zastosowanie w aktualnie oferowanych przez Suna serwerach Sun Fire X4200.

Przeczytaj także: Nowy procesor AMD

Sprzęt Suna będzie posiadał dwa procesory AMD Opteron 285 SE pracujące z częstotliwością 2,60GHz, czyli obecnie najszybsze dwurdzeniowe chipy AMD. Układy będą wyposażone w 1MB pamięci cache dla każdego rdzenia oraz dwukanałowy kontroler obsługujący pamięci PC3200 DDR. Nowy chip jest dostępny wyłącznie w ofercie Suna i nie należy się spodziewać, aby trafił do szerszej dystrybucji.

Informacją godną podkreślenia jest fakt, że procesory SE odznaczają się dużo większą energochłonnością (nawet do 120W), niż standardowe Opterony (maksymalnie 95 W). W związku z tym nie tylko należy się spodziewać wyższych rachunków za prąd, ale także należy zawczasu pomyśleć o wydajniejszym systemie chłodzenia.

oprac. : 4Press

Więcej na ten temat: AMD, Sun, procesory, Opteron, 285 SE, procesor, Sun Fire X4200

Przeczytaj także

Ciepłe bambosze z USB

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: