eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Opera: kolejny akt

Opera: kolejny akt

2004-05-13 12:04

Opera Software zaprezentowała kolejną wersję swojej przeglądarki internetowej. Najnowsza odsłona programu oferuje nowe funkcje i możliwość personalizacji interfejsu.

Przeczytaj także: Opera zarządzana głosem

W przeglądarce Opera 7.50 zintegrowano nowego klienta poczty elektronicznej, komunikator internetowy i wsparcie dla formatu RSS. Jak widać, norweski producent wybrał inną drogę, niż Apple czy Mozilla, które chcą przyciągnąć użytkowników "surowymi", funkcjonalnymi przeglądarkami, pozbawionymi niepotrzebnych "wodotrysków".

Nowa Opera posiada bardzo rozbudowane możliwości, jednak trzeba podkreślić, że zaawansowane funkcje nie przekładają się na wielkość programu, który "waży" zaledwie 3,5 MB.

Przeglądarka jest dostępna w wersjach dla systemów Windows, Mac, Linux, FreeBSD i Solaris. Obsługa tak wielu platform ma pomóc norweskiemu producentowi w zdobyciu kolejnych fragmentów rynku. Choć już teraz mała norweska firma radzi sobie całkiem nieźle - oczywiście pozycja Internet Explorera jest niezagrożona, ale w walce o drugą pozycję Opera prowadzi wyrównaną rywalizację z posiadającym przecież nieporównywalne zaplecze programem Netscape Navigator.

Opera 7.50 w wersji z reklamami jest udostępniana bezpłatnie. Wersja bez reklam kosztuje 39 USD.

oprac. : Beata Szkodzin / 4Press

Więcej na ten temat: opera, przeglądarki internetowe, internet

Przeczytaj także

Alternatywa dla MS Office?

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: