eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Jest nowa Opera na Androida: jeszcze płynniejsze przeglądanie sieci

Jest nowa Opera na Androida: jeszcze płynniejsze przeglądanie sieci

2020-03-31 11:49

Jest nowa Opera na Androida: jeszcze płynniejsze przeglądanie sieci

Nowa Opera na Androida © fot. mat. prasowe

W sklepie Google Play pojawiła się najnowsza wersja przeglądarki Opera na urządzenia mobilne z Androidem. Jej użytkownicy mogą liczyć na płynniejsze niż dotychczas przeglądanie sieci i to nawet w okresie tak wzmożonego ruchu, jak obecny. Dostępne są oczywiście już wcześniejsze funkcjonalności, w tym: blokowanie reklam, portfel kryptowalut czy ulepszony tryb czytania.

Przeczytaj także: Debiutuje nowa Opera na Androida. Co się zmienia?

Praca zdalna, nauczanie przez internet, a do tego codzienne poszukiwanie najświeższych informacji i rozrywki. Rozprzestrzeniająca się pandemia owocuje wzmożonym ruchem w sieci, w efekcie czego wielu użytkowników doświadcza znacznie niższej prędkości połączeń z internetem. W celu przeciwdziałania tej sytuacji, podejmowane są odgórne inicjatywy - ostatnio Komisja Europejska skutecznie zaapelowała do Netflixa i innych serwisów streamingowych o przejście z jakości HD na SD tak, aby na czas pandemii koronawirusa zapewnić jak najsprawniejsze funkcjonowanie sieci.

Swoją cegiełkę dokłada tu także wersja 57 Opery na Androida, która została wyposażona w bardzo przydatną funkcję oszczędzania danych, która znacznie zmniejsza zużycie transferu danych i sprawia, że strony ładowane są łatwiej i szybciej. Aby umożliwić użytkownikom stałą kontrolę nad oszczędzaniem danych, w najnowszej Operze obok paska adresowego zamieszczony został specjalny wskaźnik trybu oszczędzania. Każdy może sprawdzić ile danych zostało zaoszczędzone lub w razie potrzeby – wyłączyć tryb oszczędzania. Licznik jest widoczny dopóki tryb jest włączony lub do następnej sesji przeglądania.

Aby przyspieszyć przeglądanie sieci w czasie największych przeciążeń, Opera zaleca również włączenie funkcji blokowania reklam, która znacznie przyspiesza ładowanie stron. Wbrew pozorom blokada ma być funkcjonalnością przyjazną wydawcom - możliwe jest jej wyłączenie w wybranych witrynach, co pozwala na aktywne wspieranie ulubionych twórców.

Nowa wersja Opery na Androida umożliwia również ulepszoną obsługę stron offline, która pozwala użytkownikom zapisywać dowolne witryny do późniejszego przeczytania w trybie offline. Sekcja stron offline staje się w ten sposób biblioteką stron internetowych i artykułów, z którymi można się zapoznać później, w trybie samolotowym. Ta funkcja przyda się również w przyszłości, kiedy podróżowanie stanie się ponownie możliwe.

Użytkownicy Androida mają teraz również możliwość wybierania lokalizacji plików z zapisanymi stronami offline. Oznacza to koniec problemów z przestrzenią na urządzeniach, których pamięć wewnętrzna jest pełna, a karta zewnętrzna świeci pustkami. Dostęp do fizycznej lokalizacji plików daje także możliwość swobodnego przenoszenia zapisanych stron między urządzeniami.

fot. mat. prasowe

Nowa Opera na Androida

Nowa wersja przeglądarki Opera na Androida została wyposażona w bardzo przydatną funkcję oszczędzania danych


Kolejną nowością jest nowej Opery na Androida jest funkcja autouzupełniania elementami z ekranu szybkiego wybierania. Oznacza to, że gdy tylko użytkownicy zaczną wpisywać w pasek adresowy słowo pasujące do elementu z ekranu szybkiego wybierania, zostanie ono automatycznie uzupełnione bezpośrednio w pasku adresu i nie trzeba będzie wybierać sugestii z listy.

Najnowsza wersja Opery na Androida zawiera także kilka aktualizacji portfela kryptowalut, eksploratora dApp i możliwości przeglądania Internetu 3.0. Od grudnia 2018 r. Opera jest jedyną przeglądarką internetową, która faktycznie obsługuje technologię blockchain. Po wprowadzeniu tej funkcji najpierw w Skandynawii, a później w Stanach Zjednoczonych, Opera umożliwia teraz łatwy zakup kryptowalut, a więc doładowanie portfela kryptowalut bezpośrednio z przeglądarki użytkownikom w całej Unii Europejskiej i wielu innych krajach świata.

Opera od teraz obsługuje również protokół IPFS, który pozwala na zdecentralizowane „bezchmurne przechowywanie”. Opera daje też dostęp do domen .crypto, dzięki któremu zarówno portfelom kryptowalut jak i stronom w internecie 3.0 można nadawać łatwe nazwy (np. operafan.crypto) zamiast długich ciągów liczb i cyfr.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: