eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Nowa przeglądarka Opera: konteksty i jeszcze łatwiejsze przeglądanie stron

Nowa przeglądarka Opera: konteksty i jeszcze łatwiejsze przeglądanie stron

2020-02-26 12:17

Nowa przeglądarka Opera: konteksty i jeszcze łatwiejsze przeglądanie stron

Nowa przeglądarka Opera R2020 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

R2020. Pod tą nazwą kryje się najnowsza odsłona komputerowej wersji przeglądarki Opera. Jej użytkownicy mają zyskać jeszcze łatwiejsze i bardziej uporządkowane przeglądanie stron internetowych. A wszystko to za sprawą nowego narzędzia, które umożliwia organizowanie zakładek zgodnie z kontekstami, w których z nich korzystamy.

Przeczytaj także: Debiutuje nowa Opera na Androida. Co się zmienia?

Konteksty, czyli nowy sposób pracy z zakładkami


Bałaganu w przeglądarce internetowej doświadczają nawet ci, którzy w codziennym życiu przykładają nad wyraz dużą wagę do porządku. Żadnym zaskoczeniem nie są ani dziesiątki otwartych kart, ani nawet korzystanie z wielu przeglądarek.

Jednocześnie jednak użytkownicy przyznają, że rozgardiasz panujący w przeglądarce bywa irytujący. Potwierdzeniem tego są chociażby badania zrealizowane przez Operę wśród Amerykanów. Wynika z nich, że ponad połowa badanych zauważa negatywny wpływ bałaganu w przeglądarce na ich samopoczucie, a dwóch na trzech wyraża chęć lepszego zorganizowania swojej przeglądarki internetowej.

Wspomniane badanie dowiodło również, iż 60 procent użytkowników chciałoby również grupować zakładki zależnie od kontekstu, w którym ich używają, czyli np. na te używane w pracy, do zakupów czy w czasie wolnym .

Najnowsza wersja przeglądarki Opera ma być odpowiedzią na te potrzeby. Konteksty to najnowsze narzędzie, które pozwala użytkownikom Opery organizować swoje zakładki zgodnie z kontekstami, w których z nich korzystają. Można dodać do 5 kontekstów, nazwać je i wyróżnić je indywidualnymi ikonami. Umożliwia to korzystanie z kart do pracy, hobby czy innych projektów w osobnych grupach w tym samym oknie przeglądarki.

Ikony kontekstów są łatwo dostępne: zostały ulokowane u góry paska bocznego, a ikona aktywnego kontekstu jest podświetlana na niebiesko. Aby otworzyć link w innym kontekście, wystarczy kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wysłać do wybranego obszaru roboczego. Równie łatwo można przenosić karty pomiędzy różnymi kontekstami.

fot. mat. prasowe

Nowa Opera

W systemie MacOS, aby przełączać się pomiędzy kartami wystarczy użyć skrótu Ctrl + Tab


Przeskakuj między kartami i wykrywaj duplikaty


W ciągu dnia bardzo często przełączamy się między otwartymi kartami. Za sprawą nowej przeglądarki Opera ma być to łatwiejsze. Funkcja tab cycler, w sposób podobny do przełączania pomiędzy aplikacjami w systemie MacOS, pozwala przełączać się pomiędzy kartami: wystarczy użyć skrótu Ctrl + Tab i nie trzeba nawet podnosić nawet rąk znad klawiatury.

Nowa wersja przeglądarki zawiera również narzędzie, które wykrywa zduplikowane karty. Po najechaniu wskaźnikiem myszy na kartę, strony internetowe z tym samym adresem są podświetlane, co ułatwia ich wykrycie i zamykanie, poprawiając porządek.

fot. mat. prasowe

Nowa Opera - konteksty

Konteksty to najnowsze narzędzie, które pozwala użytkownikom Opery organizować swoje zakładki zgodnie z kontekstami


oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Opera, przeglądarki internetowe

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: