eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Nowe serwery sieciowe QNAP

Nowe serwery sieciowe QNAP

2010-01-09 00:12

Nowe serwery sieciowe QNAP

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Firma Intel wprowadziła na rynek nowe serwery sieciowe QNAP o zwiększonej wydajności. Wyposażone w procesory Intel Atom D510, pełną obsługę iSCSI oraz certyfikat VMware Ready. Implementacja procesora Intel Atom D510 1.66Ghz dual-core zwiększyła osiągi uzyskiwane przez serię nowych serwerów QNAP - na rynek trafiają modele dwu-, cztero-, sześcio- i ośmiodyskowe. Każdy z pełną obsługą iSCSI oraz certyfikatem VMware Ready.

Przeczytaj także: Serwery sieciowe QNAP Turbo NAS Pro+

QNAP Systems przedstawił nową serię serwerów NAS o dobrych parametrach technicznych. Modele TS-259 Pro, TS-459 Pro, TS-659 Pro i TS-859 Pro posiadają certyfikat VMware vSphere4 (ESX 4.0),który dowodzi, że nowe urządzenia sprawdzą się jako serwer plików, udostępniający dane w sieci, lub jako profesjonalny serwer aplikacji w firmie. VMware's vSphere jest pierwszym systemem wirtualizacji, który umożliwia lepsze wykorzystanie możliwości sprzętu IT, a co za tym idzie zmniejsza koszty związane z zakupem nowego sprzętu.
Nowa seria serwerów QNAP, bazująca na procesorze Intel® Atom™ D-510 dual-core, zapewnia dobre osiągi, także podczas obsługi kilkunastu zadań, zleconych przez użytkowników w tym samym czasie. Wyróżnia się przy tym bardzo małym zużyciem energii. Korzyści wynikające z wprowadzenia środowiska wirtualizacji VMware i podłączonego do niego certyfikowanego przez VMware serwera plików firmy QNAP powinny docenić wszystkie korzystające z zaawansowanej infrastruktury informatycznej firmy, niezależnie od ich wielkości.
Nowa seria serwerów QNAP jest dostępna z nową wersją firmware 3.2. Poprawia on osiągi serwerów NAS wyposażonych w procesory firmy Intel. Oprogramowanie umożliwia ponadto segmentowanie targetów iSCSI i obsługę trwałej rezerwacji SPC-3. Dodano funkcje MPIO i MC/S, które umożliwiają konfigurację Forward-thinking dla SMB oraz możliwość rozlokowywania udziałów serwera NAS w środowisku wirtualizacji i klastrów. Dodatkowo, wprowadzono współpracę z Apple® Time Machine oraz możliwość dodatkowego backupu danych na serwery Amazon's S3.

QNAP posiada rozbudowaną ofertę dysków sieciowych NAS. Na rynku dostępne są modele 1, 2, 4, 5, 6, i 8-dyskowe w obudowie tower oraz modele w obudowie typu rack. Urządzenia są więc w stanie sprostać oczekiwaniom zarówno użytkowników indywidualnych, jak i małych/średnich firm oraz dużych przedsiębiorstw.

W swoich produktach QNAP oferuje funkcję hot-swap i takie usługi, jak iSCSI, podwójny port Gigabit, który można skonfigurować jako fail over, load-balancing i mulit-IP (w dyskach sieciowych opartych na platformie Intel). Dyski sieciowe NAS QNAP zapewnią funkcję prostego hostingu, obsługują RAID 0, 1, 5, 6, i 5+ hot spare, potrafią pobierać pliki, udostępniać drukarki, wykonywać kopię danych przez sieć, nagrywać obraz z kamer IP i wiele więcej. Są w pełni kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows, Macintosh, Linux i Unix.

Przeczytaj także


Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: