eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Nowe Powiśle: II faza realizacji

Nowe Powiśle: II faza realizacji

2009-12-09 10:12

Inwestycja Nowe Powiśle prowadzona przez Menolly Poland w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły, Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Nauki Kopernik wkracza właśnie w II fazę realizacji. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna będzie pracownia APA Wojciechowski. Deweloper ujawnił, że partnerem w zakresie komercjalizacji powierzchni handlowej, która powstanie w ramach II fazy Nowego Powiśla będzie CB Richard Ellis. Za komercjalizację 30 000 mkw. powierzchni biurowej odpowiada firma Jones Lang LaSalle.

Przeczytaj także: Biurowiec Cristal Park wynajęty w 100%

"W I fazie inwestycji Nowe Powiśle powstało ponad 300 apartamentów i penthousów. Z wielu z nich roztacza się widok na Stare Miasto, Wisłę i Śródmieście Warszawy. Pomimo kryzysu ekonomicznego, który objął całą gospodarkę, budowa I fazy zostanie ukończona w marcu 2010 roku. Jesteśmy zadowoleni z poziomu przedsprzedaży, który udało nam się dotychczas osiągnąć. Najlepszej jakości wykonanie oraz doskonała lokalizacja sprawiają, że Nowe Powiśle zyskało uznanie takich firm jak Bentley Polska. W Nowym Powiślu powstanie pierwszy w Polsce niezależny salon samochodów tej marki" - mówi John Geoghegan, Dyrektor Operacyjny w Menolly Poland. "Możemy pochwalić się ponadto podpisaniem umów na wynajem powierzchni komercyjnej powstałej w I fazie projektu. Przestrzeń tę zajmą delikatesy spożywcze, placówka należąca do sieci ekspresowych pralni chemicznych i salon prasowy. Punkty służyć będą mieszkańcom rezydencjalnych budynków. Negocjacje z innymi podmiotami trwają" – dodaje John Geoghegan.

II faza Nowego Powiśla obejmie restaurację historycznych budynków Elektrociepłowni Powiśle, pierwszej warszawskiej elektrowni, która do użytku oddana została w 1904 roku. Projekt odrestaurowania zabytkowych struktur i zagospodarowania powierzchni zostanie przygotowany przez warszawską pracownię architektoniczną APA Wojciechowski.

Restauracje, butiki oraz galerie sztuki to tylko niektóre planowane sposoby zagospodarowania nowo odrestaurowanej powierzchni w samym sercu Warszawy.

Przy komercjalizacji powierzchni handlowej i biurowej, która powstanie w ramach II fazy projektu Nowe Powiśle deweloper będzie współpracował z firmami CB Richard Ellis oraz Jones Lang LaSalle renomowanymi doradcami inwestycyjnymi i pośrednikami w wynajmie i sprzedaży powierzchni handlowych, biurowych oraz magazynowych.

"Nowe Powiśle jest wyjątkowym projektem. Łączy rewitalizację kilku budynków historycznych z unikalną lokalizacją, tuż obok planowanej stacji metra Powiśle, która otworzy się w 2013 r. Bliskie sąsiedztwo z Centralnym Obszarem Biznesu będzie doskonałym rozwiązaniem dla najemców korporacyjnych poszukujących prestiżowych i doskonale skomunikowanych obiektów biurowych. Obecnie obszar Powiśla cierpi na brak powierzchni biurowych, pomimo doskonałej lokalizacji w Warszawie. Połączenie elementów handlowych, dostęp do metra, wysoka jakość projektu oraz wstępne zapytania, które już otrzymaliśmy od potencjalnych najemców pozwala nam wierzyć w duży sukces komercyjny całego przedsięwzięcia" - przekonuje Michał Lis, doradca w firmie Jones Lang LaSalle.

Faza II projektu Nowe Powiśle ma objąć budowę 40 000 mkw. powierzchni na terenie byłej Elektrociepłowni Powiśle. Obecna koncepcja zabudowy obejmuje stworzenie ponad 30 0000 mkw. powierzchni biurowej klasy A oraz ponad 5 000 mkw. powierzchni przeznaczonej na handel i usługi. Początek budowy planowany jest na pierwszy kwartał 2011 roku.

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: