eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Monitorowanie pojazdów firmowych: system Flotis

Monitorowanie pojazdów firmowych: system Flotis

2009-08-25 10:56

Monitorowanie pojazdów firmowych: system Flotis

© fot. mat. prasowe

Na rynku pojawił się Flotis - system służący do śledzenia flot samochodowych za pośrednictwem strony internetowej. Usługa jest oparta na technologiach GPS i GPRS.

Przeczytaj także: Polska flota samochodowa a kryzys

Flotis to usługa umożliwiająca lokalizację pojazdów za pomocą strony internetowej i mobilnego urządzenia monitorującego umieszczanego w pojeździe. Przeznaczona jest zarówno dla małych jak i dużych firm, które chcą lepiej zarządzać swoją flotą samochodów.

Użytkownik Flotis może śledzić posiadane pojazdy na ekranie komputera za pośrednictwem przeglądarki internetowej i zabezpieczonego serwisu online. Informacje prezentowane są na mapie w czasie rzeczywistym. System umożliwia analizę danych historycznych online. Użytkownik może dokonywać przeglądu tras oraz prędkości poruszania się pojazdów z ostatnich 30 dni kalendarzowych. Jeśli zachodzi taka potrzeba, dane mogą zostać wyeksportowane do specjalistycznych programów analitycznych.

Urządzenie monitorujące nie jest na stałe montowane w samochodzie, a prezentacja danych odbywa się na stronie internetowej.

fot. mat. prasowe


Urządzenie monitorujące jest przenośne - jedyną czynnością, jaką musi wykonać kierowca monitorowanego pojazdu jest podłączenie go do źródła zasilania. Dzięki temu właściciel samochodu otrzymuje na bieżąco informacje o miejscu przebywania pojazdu. Usługi Flotis pozwalają na kontrolowanie posiadanej floty pojazdów, optymalizację kosztów ich użytkowania, skuteczny nadzór nad efektywnością pracowników oraz optymalizację tras i kontrolę terminowości dostaw.

Koszt urządzenia waha się od 229 do 399 PLN. Miesięczny abonament za usługę wynosi od 1 do 20 PLN.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: