eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Skaner online ESET w wersji beta

Skaner online ESET w wersji beta

2009-01-15 13:44

Skaner online ESET w wersji beta

ESET Online Scanner © fot. mat. prasowe

Firma ESET, producent ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security, opublikowała wersję beta swojego nowego skanera online, który umożliwia bezpłatne diagnozowanie i usuwanie wykrytych zagrożeń, w tym złośliwych rootkitów.

Przeczytaj także: Darmowa wersja ESET Online Scanner

fot. mat. prasowe

ESET Online Scanner

ESET Online Scanner

Beta nowego skanera online posiada kilka poprawek w stosunku do wersji poprzedniej. Najważniejszą z nich jest możliwość korzystania z rozwiązania nie tylko przez użytkowników Internet Explorera, ale także przeglądarek Mozilla Firefox, Netscape Navigator czy Opera. Nowy skaner, już w wersji beta, wyposażono w technologię anti-stealth, umożliwiającą wykrywanie i usuwanie rootkitów z zainfekowanego komputera.

ESET Online Scanner umożliwia skanowanie plików archiwalnych, wykonywalnych oraz zbiorów skompresowanych. Wykryte przez skaner zagrożenia umieszczane są w kwarantannie, a użytkownik sam decyduje czy dany plik usunąć z komputera, zatrzymać w kwarantannie czy też może przywrócić. Rozwiązanie korzysta z aktualizowanych sygnatur przygotowywanych dla programów firmy ESET oraz z heurystyki, która zapewnia, że skaner rozpozna zarówno znane, jak i nowe, jeszcze niezidentyfikowane zagrożenia.

Jak podkreśla ESET, skaner nie stanowi alternatywy programu antywirusowego. Jest natomiast w narzędziem, które ma pomóc użytkownikom w sytuacjach, kiedy nie mają oni dostępu do narzędzia zapewniającego stały monitoring i ochronę sprzętu przed zagrożeniami lub gdy użytkownicy konkurencyjnych rozwiązań chcą zyskać pewność, że ich systemy są wolny od wirusów, robaków itp.

Beta skanera online firmy ESET jest wczesną wersją testową finalnego produktu, dlatego nie posiada jeszcze wszystkich funkcjonalności oraz pełnej dokumentacji. Wersja testowa rozwiązania przeznaczona jest dla zaawansowanych użytkowników i nie powinna być instalowana na komputerach i w sieciach, które wykonują kluczowe dla firm zadania lub przechowują wrażliwe dane.

Wersja beta skanera jest dostępna na .

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: