eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Polacy wolą Allegro

Polacy wolą Allegro

2007-07-24 01:24

Lider światowego rynku aukcji internetowych, mimo zwiększenia o prawie 1/3 liczby użytkowników, w naszym kraju nie jest liczącym się konkurentem dla Allegro - informuje Rzeczpospolita.

Przeczytaj także: eBay kupi Allegro.pl?

Według informacji amerykańskiej firmy, w pierwszej połowie roku liczba użytkowników eBay w Polsce wzrosła o 30 proc., do 700 tys. W tym samym czasie Allegro rozwijało się nieco szybciej, jednak przy znacznie większej skali działalności.

"Liczba zarejestrowanych kont w naszym serwisie wzrosła o ponad 35 proc., do 6,5 mln, obroty wzrosły jeszcze więcej, bo o ponad 50 proc." - mówi Rz. Patryk Tryzubiak z Allegro.pl.

Z ok. 2,7 mld zł wydanych w 2006 roku przez Polaków na aukcjach internetowych aż 2,5 mld zł przypadało na transakcje na Allegro.

Jak podaje gazeta, za pośrednictwem eBaya Polacy kupują głównie artykuły za granicą - w II kwartale import wzrósł o 40 proc., do ponad 0,5 mln przedmiotów. Większość stanowiły samochody, motocykle oraz biżuteria. Niemal 55 proc. transakcji przypada na Niemcy, a 30 proc. na Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię.

Serwis eBay działa w Polsce od dwóch lat.
Przeczytaj także: Serwisy aukcyjne a Euro 2012 Serwisy aukcyjne a Euro 2012

oprac. : Mediarun.pl Mediarun.pl

Przeczytaj także

Advertisement

Crafted in Japan

18.09.23

Hybrydowa Mazda CX-60
o mocy 327KM

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: