eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › eBay kupi Allegro.pl?

eBay kupi Allegro.pl?

2007-11-13 01:19

Na rynku aukcji internetowych w Polsce szykuje się rewolucja. Allegro już wkrótce zmieni właściciela, a niewykluczone, że również nazwę.

Przeczytaj także: Polacy wolą Allegro

Prawdziwa bomba wybuchła, gdy amerykański gigant w handlu internetowym - eBay zaczął wykup akcji notowanej na londyńskiej giełdzie firmy QXL Ricardo, która jest właścicielem Allegro oraz kilku innych popularnych serwisów: Ceneo.pl, otoMoto.pl oraz otoDom.pl.

Po ujawnieniu, że na kosztowne zakupy wybrał się eBay, ceny akcji QXL Ricardo poszybowały w górę o ponad 10 proc. Zdaniem londyńskich analityków giełdowych, ten ruch wróży szybkie przejęcie największego polskiego serwisu aukcyjnego, który kusi swoją popularnością. Tylko w sierpniu br. strony Allegro.pl odwiedziło 7,5 mln unikalnych użytkowników, którzy wyklikali ponad 3,1 mld odsłon.

Jeżeli informacje na temat przejęcia już wkrótce oficjalnie potwierdzi eBay, przyzna się tym samym do spektakularnej porażki. Amerykański potentat, który kontroluje rynek aukcji internetowych w USA i wielu innych krajach świata, walkę o polskich klientów rozpoczął w 2005 roku. Niestety, szumne zapowiedzi o rychłym pokonaniu Allegro okazały się tylko marzeniem szefów koncernu.

Przedstawiciele Allegro.pl na razie nie komentują całej sprawy. Czekają na dodatkowe informacje od szefów firmy QXL Ricardo, która zarządza serwisami aukcyjnymi także w Bułgarii, Czechach, Rosji, Rumunii, Norwegii, Danii, Szwajcarii, Węgrzech oraz na Ukrainie.
Przeczytaj także: Serwisy aukcyjne a Euro 2012 Serwisy aukcyjne a Euro 2012

oprac. : Mediarun.pl Mediarun.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: