eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Nowy Samsung Galaxy Tab A8

Nowy Samsung Galaxy Tab A8

2021-12-17 09:40

Nowy Samsung Galaxy Tab A8

Samsung Galaxy Tab A8 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Samsung wprowadza na rynek nowy tablet Galaxy Tab A8. Urządzenie ma duży ekran, moc i wydajność, ale także smukły i lekki design.

Przeczytaj także: Samsung Galaxy Tab S6

Galaxy Tab A8 wyposażono w rozszerzony ekran o przekątnej 10,5”, wąskich ramkach i proporcjach 16:10. W efekcie wyświetlacz zajmuje aż 80% powierzchni frontu urządzenia, co przekłada się na znacznie bardziej wciągające wrażenia wizualne niż w przypadku wcześniejszych modeli. Niezależnie więc od tego, czy użytkownik streamuje ulubiony serial, gra z przyjaciółmi, czy prowadzi wideorozmowę z członkami rodziny, poczwórne głośniki Galaxy Tab A8 z Dolby Atmos® zapewniają bogatą gamę dźwięków o niezrównanej szczegółowości, głębi i realizmie.

Przy zakupie Galaxy Tab A8 jest możliwość skorzystania z promocyjnych dwóch miesięcy pozbawionego reklam YouTube Premium (dla nowych użytkowników), by mogli oglądać ulubione filmy bez przerywników, w tle bądź offline.

Galaxy Tab A8 oferuje miłośnikom serii Tab A więcej mocy i wydajności. CPU i GPU urządzenia przyspieszono o 10%, by zapewnić szybsze i płynniejsze działanie bez opóźnień. Tablet jest dostępny w kilku opcjach – jeśli chodzi o pamięć: 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Za sprawą obsługi karty microSD pamięć można rozszerzyć aż do 1 TB. Galaxy Tab A8 jest ponadto dostępny z 4 GB RAM. Dodatkowo bateria o mocy 7040 mAh i szybkie ładowanie do 15 W umożliwiają wielogodzinny streaming bez ryzyka, że tablet straci ciągłość działania.

fot. mat. prasowe

Samsung Galaxy Tab A8 - tył

Za sprawą aparatu tylnego 8 MP, aparatu przedniego 5 MP i nowości, jaką jest funkcja nagrywania ekranu, uczniowie, nauczyciele, a nawet gracze niczego już nie przeoczą.


Galaxy Tab A8 oferuje mnóstwo interaktywnych treści edukacyjnych, jak również kontrolę rodzicielską, która sprawia, że rodzice bez trudu mogą zapewnić dzieciom bezpieczne i angażujące środowisko nauki w domu i w drodze. Mogą oni bowiem w łatwy sposób uzyskać dostęp do panelu oferującego kompleksowe informacje o użytkowaniu urządzenia i podejmowanych na nim aktywnościach, a także ustanawiać ograniczenia w zakresie czasu spędzanego przed ekranem i śledzić, na ile dzieci osiągają je w ciągu tygodnia. Współpraca Samsung z globalnymi partnerami w zakresie treści oraz opcje dostosowania ekranu głównego przy pomocy zabawnych ikon i kolorów sprawiają, że najmłodsi mogą cieszyć się wyjątkowymi wrażeniami z użytkowania tabletu.

By skorzystać z prostszych, potężnych możliwości multitaskingu, wystarczy podzielić ekran i używać jednocześnie dwóch widocznych obok siebie aplikacji. Opcja Multi-Active Window sprawia, że można dodać do nich także wyskakujące okno. W efekcie, słuchając wykładu, można jednocześnie czatować z innymi uczestnikami zajęć, robić notatki i przeglądać prezentację.

By podzielić ekran podczas przeglądania internetu, wystarczy przeciągnąć link z bieżącego okna na bok. Funkcja „przeciągnij i podziel” automatycznie otworzy drugie okno przeglądarki, zwiększając dynamikę surfowania w sieci.

fot. mat. prasowe

Samsung Galaxy Tab A8 - ekran

Galaxy Tab A8 wyposażono w rozszerzony ekran o przekątnej 10,5”, wąskich ramkach i proporcjach 16:10.


Za sprawą aparatu tylnego 8 MP, aparatu przedniego 5 MP i nowości, jaką jest funkcja nagrywania ekranu, uczniowie, nauczyciele, a nawet gracze niczego już nie przeoczą. Galaxy Tab A8 umożliwia bowiem realizację wyrazistych, szczegółowych nagrań tutoriali czy wykładów, pozwala też nagrać siebie podczas prezentacji obejmującej głos i widok ekranu. Użytkownik może więc rejestrować siebie podczas tworzenia adnotacji, zakreślania kluczowych punktów czy pisania na ekranie, łącząc narrację z obrazem, co poprawia koncentrację i pozwala lepiej rozumieć tworzone notatki. A gdy będzie gotów przejść z Galaxy Tab A8 na smartfon Samsung Galaxy, bez trudu przeniesie pomiędzy urządzeniami tekst, stronę internetową czy obraz, używając funkcji „kopiuj i wklej”.

Co jednak najważniejsze, korzystanie z Galaxy Tab A8 jest całkowicie bezpieczne. Tablet jest bowiem chroniony przez opracowaną przez Samsung wielowarstwową platformę zabezpieczeń Knox. Dodatkowo stała ochrona kluczowego oprogramowania tabletu w czasie rzeczywistym sprawia, że jest on zabezpieczony przed wszelkimi zagrożeniami zewnętrznymi.

Galaxy Tab A8 będzie dostępny w kolorze szarym, srebrnym i różowego złota w Europie od końca grudnia, a w innych regionach – w tym w USA – od stycznia 2022 r.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: