eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Amazon otworzy centrum logistyczne w Świebodzinie

Amazon otworzy centrum logistyczne w Świebodzinie

2021-01-21 12:22

Amazon otworzy centrum logistyczne w Świebodzinie

Centrum logistyczne w Świebodzinie © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Amazon otwiera kolejne centrum logistyczne w Polsce. Po ubiegłorocznych inwestycjach w Gliwicach i Łodzi, przyszła kolej na Świebodzin. W 2021 roku powstanie tu obiekt o powierzchni 193 tys. m² i ponad tysiąc miejsc pracy.

Przeczytaj także: Centrum logistyczne Amazon w Łodzi jeszcze większe. 500 nowych miejsc pracy

Centrum logistyczne w Świebodzinie to dziesiąta już inwestycja Amazona w Polsce. W ciągu roku od otwarcia nowego obiektu ma powstać ponad tysiąc nowych, stałych miejsc pracy.

Pracownicy zatrudnieni w nowo otwartym centrum logistycznym będą kompletować, pakować i wysyłać klientom zamówienia zawierające małe przedmioty, takie jak książki, elektronikę i towary konsumpcyjne. W codziennej pracy będą wspierani przez technologie Amazon Robotics. Prawie 3 tys. robotów pomoże w realizacji zamówień klientów. Te specjalistyczne urządzenia przesuwają się pod regałami z produktami, podnoszą je i przemieszczają po centrum logistycznym, pomagając przyspieszyć czas obsługi zamówień, ułatwiając pracę pracownikom i podnosząc jakość obsługi klientów. To będzie trzecie centrum robotyczne Amazon w Polsce, po Kołbaskowie koło Szczecina i Gliwicach.

Rozpoczęła się rekrutacja na wiele nowo utworzonych stanowisk. Amazon zatrudni w pierwszym etapie, między innymi: inżynierów, specjalistów HR i IT, specjalistów ds. BHP i finansów oraz menedżerów operacyjnych.

fot. mat. prasowe

Centrum logistyczne w Świebodzinie

Centrum logistyczne w Świebodzinie to miejsca pracy dla ponad 1 tys. osób.


Płace pracowników poziomu początkowego zaczynają się od 20 zł brutto za godzinę, a liderów zespołów od 25 zł brutto za godzinę. Zatrudnionym osobom przysługiwać będą również dodatkowe miesięczne premie w wysokości do 15%, uzależnione od frekwencji indywidualnej i wyników zespołu, a także szereg benefitów obejmujących prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, bezpłatny dojazd do pracy autokarem na wybranych trasach i wiele innych, np. możliwość skorzystania z programu Postaw na Swój Rozwój. Dzięki niemu, pracownicy Amazon o co najmniej rocznym stażu, którzy chcą zyskać nowe kwalifikacje, mogą w ciągu 4 lat otrzymać nawet do 26 tys. zł dofinansowania na opłacenie czesnego, kosztów kursów i materiałów edukacyjnych.

fot. mat. prasowe

Inwestycje Amazon w Polsce

Centrum logistyczne w Świebodzinie to już dziesiąte centrum logistyczne firmy w Polsce.


oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: