eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Centrum logistyczne Amazon w Łodzi jeszcze większe. 500 nowych miejsc pracy

Centrum logistyczne Amazon w Łodzi jeszcze większe. 500 nowych miejsc pracy

2020-07-29 10:43

Centrum logistyczne Amazon w Łodzi jeszcze większe. 500 nowych miejsc pracy

Amazon © fot. mat. prasowe

Na początku maja br. Amazon zapowiedział otwarcie dziewiątego już centrum logistycznego w naszym kraju. Inwestycja zlokalizowana w Łodzi miała sobie liczyć 40.000 mkw. i zatrudniać około 100-osobową załogę. Dziś już wiadomo, że projekt realizowany będzie na znacznie szerszą skalę. 27 lipca br. Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska, ogłosiła, że planowany obiekt zostanie powiększony o kolejne 33.000 mkw. Powstanie również kolejnych 500 miejsc pracy.

Przeczytaj także: Nowe centrum logistyczne Amazon w Łodzi. Trwa rekrutacja pracowników

Powstające w Łodzi centrum logistyczne to już druga inwestycja Amazon w tym regionie. Pierwsza, która rozpoczęła swoją działalność jesienią 2019 roku w Pawlikowicach koło Łodzi, zatrudnia dziś już 700 osób.

W ramach trzeciej fazy inwestycji Amazon w regionie łódzkim budowany obiekt zostanie powiększony o kolejne 33.000 mkw. Drugi i trzeci etap zaowocują łącznie powstaniem ponad 600 nowych miejsc pracy.
Mam przyjemność ogłosić, że firma Amazon podjęła decyzję o kontynuacji swoich inwestycji w regionie łódzkim. Amazon zamierza powiększyć powstające w Łodzi centrum logistyczne i stworzyć 500 nowych miejsc pracy. Ta inwestycja nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ realizowana jest w bardzo trudnym – zarówno dla biznesu, jak i dla pracowników - czasie epidemii koronawirusa, kiedy wiele firm redukuje zatrudnienie, zmniejsza pensje, czy wstrzymuje realizację planowanych inwestycji. Dlatego nowo powstałe miejsca pracy są teraz tak ważne, oznaczają bowiem możliwość zatrudnienia i źródło dochodu dla wielu łódzkich rodzin - powiedziała Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Amazon rozpoczął rekrutację na szereg nowo utworzonych stanowisk, w tym dla inżynierów, specjalistów HR i IT, specjalistów BHP i finansów oraz kierowników operacyjnych.

Amazon w Polsce:


Amazon działa w Polsce od 2014 r. W tym czasie firma wygenerowała w kraju ponad 14 miliardów złotych inwestycji w centra logistyczne, badania i rozwój oraz koszty osobowe. Amazon stworzył ponad 16 000 stałych miejsc pracy w swoich 8 nowoczesnych Centrach Logistyki E-Commerce w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, Bielanach Wrocławskich (gdzie znajdują się dwa obiekty firmy), Pawlikowicach koło Łodzi i Okmianach koło Bolesławca, w nowopowstałym centrum w Gliwicach, w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddziale Amazon Web Services w Warszawie.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Amazon, nowe inwestycje, centrum logistyczne

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Advertisement

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: