eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najczęściej cytowane media IX 2020. Onet.pl, RMF FM i Rzeczpospolita na podium

Najczęściej cytowane media IX 2020. Onet.pl, RMF FM i Rzeczpospolita na podium

2020-10-29 15:18

Najczęściej cytowane media IX 2020. Onet.pl, RMF FM i Rzeczpospolita na podium

Najczęściej cytowanym tytułem prasowym była Rzeczpospolita © udra11 - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (11)

Onet po raz kolejny został najbardziej opiniotwórczym medium. Z analizy przeprowadzonej we wrześniu 2020 roku przez Instytut Monitorowania Mediów wynika, że na kolejnym miejscu podium znalazło się radio RMF FM. Na miejscu trzecim dziennik Rzeczpospolita.

Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media IV 2021. Onet.pl wraca na pierwsze miejsce

Wrześniowy lider, portal Onet.pl, był cytowany ponad 5,2 tys. razy. Na jego łamach pisano między innymi o projekcie ustawy „Piątka dla zwierząt” w nawiązaniu do wypowiedzi ministra rolnictwa, Jana Ardanowskiego. RMF FM zawdzięcza drugie miejsce w rankingu między innymi wypowiedzi Marka Suskiego o jego opinii dotyczącej Zjednoczonej Prawicy w kontekście głosowania nad ww. ustawą. Rzeczpospolita cytowana 3,1 tys. razy zajęła miejsce trzecie między innymi za sprawą toczącej się na jej łamach dyskusji, czy szczepionka przeciwko grypie powinna być obowiązkowa.

Największe awanse odnotowały Radio Zet (o 23 miejsca) i Puls Biznesu (o 13 miejsc). Radio Zet awansowało za sprawą wypowiedzi lidera PO, Borysa Budki, który opowiedział się za nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, natomiast Puls Biznesu podał informację, że Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić mechanizm, na podstawie którego wydawane będą zakazy lotów w związku z COVID-19. Ponadto, w rankingu znalazła się również stacja TVN, gdzie aktorka Julia Wróblewska opowiadała o walce z depresją, jak również portal Interia.pl, gdzie wywiadu udzielił Paweł Kukiz.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze media

Według cyklicznego badania IMM najbardziej opiniotwórczych polskich mediów we wrześniu miejsce pierwsze zajął portal Onet.pl.


Prasa


We wrześniu 2020 roku najczęściej cytowanym tytułem prasowym była Rzeczpospolita. Kolejne miejsca na podium zajęły Gazeta Wyborcza, cytowana ponad 1,8 tys. razy oraz Super Express. O trzy miejsca w rankingu wzrosła pozycja tytułu Sieci, któremu wywiadu udzielił Jarosław Kaczyński. W rankingu znalazł się również tytuł Do Rzeczy, na zlecenie którego pracownia Estymator przeprowadziła sondaż wyborczy.

fot. mat. prasowe

Prasa

Miejsce pierwsze kategorii zajęła Rzeczpospolita.


Wśród najczęściej cytowanych tygodników września liderem zostają Sieci. Na drugim miejscu znalazł się tygodnik Do Rzeczy, natomiast trzecie miejsce podium to Wprost. O dwie pozycje w rankingu wzrosły również pozycje tytułów Gazeta Polska, której dziennikarka Dorota Kania wypowiadała się o sytuacji Romana Giertycha, jak również magazyn Viva, gdzie wypowiadała się Oliwia Bieniuk.

fot. mat. prasowe

Tygodniki

Najbardziej opiniotwórczym medium wśród tygodników i dwutygodników we wrześniu jest tytuł Sieci.


Na podium wśród najczęściej cytowanych miesięczników znalazł się Forbes, gdzie przedstawiono listę najlepiej zarabiających piłkarzy świata. Kolejne miejsca należały do miesięcznika Twój Styl, któremu wywiadu udzielała Agata Kulesza, i do Press.

fot. mat. prasowe

Miesięczniki

Ranking kategorii, z wynikiem 159 cytowań otwiera Forbes.


Telewizja


Wśród stacji telewizyjnych we wrześniu 2020 liderem została Polsat News – w programie „Debata Dnia” o księdzu Tadeuszu Rydzyku wypowiedziała się posłanka PIS Anna Milczanowska oraz poseł Lewicy Andrzej Rozenek. Kolejne miejsca na podium zajęły TVN24 i TVN. O trzy oczka w rankingu wzrosła pozycja TVP Sport, gdzie były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Engel wypowiadał się o braku obecności Roberta Lewandowskiego na zgrupowaniu kadry. Częściej niż w sierpniu cytowana była również stacja Polsat Sport, gdzie wywiadu udzielał piłkarz Kamil Jóźwiak. W rankingu pojawił się również Canal +, gdzie wypowiadał się sportowiec Tymoteusz Puchacz.

fot. mat. prasowe

Telewizja

W czołówce najczęściej cytowanych stacji telewizyjnych w Polsce we wrześniu br. na pierwszym miejscu znalazł się Polsat News.


Radio


RMF FM zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych. Rozgłośnia wyprzedziła Radio ZET oraz Radio Plus. To ostatnie awansowało aż o 11 oczek, dzięki wypowiedzi ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg na temat wprowadzenia przepisów mających na stałe uregulować zdalną formę pracy.

fot. mat. prasowe

Radio

Pierwsze miejsce kategorii zajęła stacja RMF FM.


Portale internetowe


Najczęściej cytowanym portalem internetowym został Onet.pl. Kolejną pozycję zajęła Wirtualna Polska oraz Interia.pl. O dwie pozycje w rankingu wzrosła natomiast pozycja Wpolityce.pl, gdzie pojawiła się informacja o porozumieniu pomiędzy Zbigniewem Ziobro a Jarosławem Kaczyńskim.

fot. mat. prasowe

Portale internetowe

Na miejscu pierwszym kategorii, niezmiennie od ponad roku, znalazł się portal Onet.pl.


Media ekonomiczne i biznesowe – prasa


Pierwsze miejsce kategorii zajmuje dziennik Rzeczpospolita. Kolejne w rankingu są Dziennik Gazeta Prawna cytowany ponad 1,4 tys. razy oraz Puls Biznesu z wynikiem 864 cytowań.

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne i biznesowe – prasa

Pierwsze miejsce kategorii zajmuje dziennik Rzeczpospolita.


Media ekonomiczne i biznesowe – portale


Na podium najbardziej opiniotwórczych portali o profilu ekonomicznym i biznesowym znalazły się Money.pl, Bussinesinsider.com.pl oraz Bankier.pl. O dwie pozycje wzrosła również pozycja Forsal.pl, gdzie o fotowoltaikach wypowiadał się doradca finansowy Jacek Arciszewski.

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne i biznesowe – portale

Na podium znalazły się Money.pl, Bussinesinsider.com.pl oraz Bankier.pl.


Media regionalne


Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu we wrześniu 2020 znalazło się Radio Poznań. Na miejscu drugim Głos Wielkopolski, a na trzecim Gazeta Wrocławska.

fot. mat. prasowe

Media regionalne

Najbardziej opiniotwórczym medium regionalnym września br. jest Radio Poznań.


Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 44 715 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji, oraz portali internetowych, w których pojawiały się nazwy mediów prasowych; portali internetowych; stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1-30 września 2020 roku.

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: