eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Wakacje 2020 inne niż wszystkie. Jak je spędziliśmy?

Wakacje 2020 inne niż wszystkie. Jak je spędziliśmy?

2020-09-14 11:11

Wakacje 2020 inne niż wszystkie. Jak je spędziliśmy?

Półwysep Helski ©  iluvdesign - Fotolia.com

Wakacje 2020 dobiegły końca. Nadeszła więc pora podsumowań. Jak Polacy spędzili ten, inny niż wszystkie dotychczas, sezon urlopowy? Z badania zrealizowanego przez Prezentmarzeń wynika, że co czwarty z nas udał się nad Bałtyk, a po 17% badanych wybrało Mazury i wędrówki po rodzimych górach. Postawiliśmy przede wszystkim na kameralne urlopy, w mniejszych miejscowościach i z dala od tłumów.
Jak czytamy w komunikacie z badania, 2 na 3 Polaków zdecydowało się wziąć sprawy we własne ręce i zaplanować wakacje 2020 samodzielnie, niektóry wsparli się rekomendacjami znajomych (36%), a inni skorzystali z usług biura podróży (12%).

4 na 10 badanych na wakacje 2020 udało się z partnerem, 29% spędziło je w gronie rodzinnym, a 27% wybrało towarzystwo przyjaciół.

Tegoroczny urlop trwał:
  • od 8 do 14 dni (30%),
  • do 7 dni (26%),
  • tylko weekendy (24%),
  • ponad 14 dni (9%).

Największą część „wypoczynkowego budżetu” przeznaczaliśmy na zakwaterowanie – 49%, jedzenie – 23% oraz na atrakcje i rozrywki – 19% odpowiedzi. Na kolejnej pozycji znajduje się jedzenie – 19% wskazań oraz dojazd na urlop - 10% odpowiedzi.

fot. iluvdesign - Fotolia.com

Półwysep Helski

W tym roku wypoczywaliśmy głównie nad morzem.


Największą wartością podczas wakacji 2020 było przede wszystkim dobre towarzystwo (55%). Według 15% liczyła się dobra pogoda, a zdaniem 12% ciekawe atrakcje w pobliżu miejsca pobytu. Przyjemność sprawiało nam również korzystanie z lokalnych rozrywek (21%) oraz zwiedzanie atrakcji turystycznych (18%).

Najczęściej wybieraną formą rozrywki były sporty wodne (38%) jak kajaki, skutery wodne, windsurfing oraz inne plenerowe rozrywki (42%) na przykład parki rozrywki, parki linowe. Popularnością cieszyły się również sporty za kierownicą takie jak gokarty, quady, jazda off road – 16%.

Zdaniem ponad połowy respondentów, biorących udział w badaniu, czas wypoczynku jest dobrym momentem na spróbowanie nowego sportu lub rozrywki. Mimo wakacyjnych nastrojów i chęci aktywnego spędzania czasu podczas wypoczynku, co trzeci respondent miał jednak obawy – czy tegoroczny urlop będzie bezpieczny ze względu na pandemię.
Polacy starali się spędzać czas wolny aktywnie, a sport szczególnie ten z zastrzykiem adrenaliny był dobrą odskocznią od codziennej rutyny i pozwala na szybką dawkę pozytywnej energii. Był to również dobry sposób na odreagowanie stresu związanego z pandemią oraz czasu który musieliśmy spędzić w domu. Nawet jeśli spędzaliśmy letni wypoczynek w kraju, to szukaliśmy w miejscu pobytu ciekawych i oryginalnych rozrywek. – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Badanie „Urlopowe zwyczaje Polaków” zostało zrealizowane w formie ankiety online przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1065 respondentów.

oprac. : eGospodarka.pl


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: