eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najbardziej perspektywiczni polscy konsumenci

Najbardziej perspektywiczni polscy konsumenci

2006-05-14 00:04

Przeczytaj także: Yuppies - młodzi, wykształceni i dobrze zarabiający


Pokolenie Komputerowców

Młodzi, studiujący, z dobrych rodzin, pochodzący z dużych miast (lecz już nie tych największych – pomiędzy 100-500 tys. mieszkańców), z perspektywami na udane i wygodne życie.

Większość z nich mieszka u rodziny lub w wynajętym lokum w mieście, gdzie kontynuują naukę czy zarabiają pierwsze pieniądze na biurowych i specjalistycznych posadach. Z reguły wolni, obeznani z najnowszą technologią, mają swoje konta bankowe (w tym także Internetowe), a w kieszeni telefon komórkowy na kartę pre-paid. Należą do ludzi aktywnych, chętnie podróżują, uprawiają sporty i często "bywają na mieście". Liczy się dla nich wygoda, funkcjonalność i dobra marka - wybierając bank zwracają przede wszystkim uwagę na liczbę i dostępność bankomatów, dobry wizerunek instytucji oraz możliwość zdalnego korzystania z jego oferty. Jedna trzecia z nich to zdecydowani pionierzy - chętnie kupują różne nowości, a prawie połowa ceni wysoką jakość nabywanych produktów.

Udział procentowy w całości gospodarstw domowych: 2,0%

Są zdania, że:
Oszczędzam kupując na aukcjach internetowych.
Są rzeczy, które kupuję niezależnie od ceny, kiedy tylko pojawi się jakaś nowość.
Zakupy robię w sklepach, które mają dobrą lokalizację i są długo otwarte.

Dorastający blokersi

Młodzi, rozpoczynający własne życie, choć wciąż na wikcie rodziców, spędzają swój czas na ławce przed blokiem albo w osiedlowych pubach.

Część z nich wciąż się uczy (raczej w szkołach pomaturalnych niż na uczelniach wyższych), a duża grupa pozostaje bez pracy po zakończeniu swojej edukacji. Mieszkają zwykle z rodzicami, ewentualnie w mieszkaniach komunalnych lub wynajętych, w ciasnych, powojennych blokowiskach.
Prawie każdy ma telefon komórkowy, zwykle na kartę pre-paid, ale swój komputer już znacznie mniej, bo ok.43%. Większość (60%) posiada konta bankowe, a spora część korzysta z Internetu z domu lub kawiarenkach internetowych. Lubią nowości i gadżety technologiczne, choć muszą się bardzo nagimnastykować, chcąc wysupłać na nie trochę pieniędzy. Spędzają dużo czasu przed telewizorem i rzadziej niż swoi rówieśnicy wyjeżdżają za granicę. Słuchają dużo muzyki, czytają Przegląd Sportowy i lubią się spotykać w osiedlowych pubach i dyskotekach.

Udział procentowy w całości gospodarstw domowych: 2,8%

Są zdania, że:
Do sklepu przyciągają mnie atrakcyjne gazetki reklamowe, dogodne godziny otwarcia i miła atmosfera.
Są rzeczy, które kupuję niezależnie od ceny, kiedy pojawia się jakaś nowość, a oszczędności szukam na aukcjach internetowych.
Przeczytaj także: Młodzież w świecie reklamy Młodzież w świecie reklamy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: