eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › ESET Secure Authentication - uwierzytelnianie z wykorzystaniem smartwatcha

ESET Secure Authentication - uwierzytelnianie z wykorzystaniem smartwatcha

2016-10-07 11:48

ESET Secure Authentication - uwierzytelnianie z wykorzystaniem smartwatcha

Uwierzytelnianie z wykorzystaniem smartwatcha © khosrork - Fotolia.com

Do ESET Secure Authentication – rozwiązania umożliwiającego bezpieczne uwierzytelnianie użytkowników przy dostępie do zasobów firmowych – wprowadzony został uproszczony proces dwuskładnikowego uwierzytelniania. Użytkownik nie musi już przepisywać 6-cyfrowego ciągu znaków w celu weryfikacji swojej tożsamości. Wystarczy, że potwierdzi ją na swoim urządzeniu mobilnym – smartfonie czy smartwatchu z systemem Android.

Przeczytaj także: ESET Secure Authentication

ESET Secure Authentication zabezpiecza zdalny dostęp do sieci oraz danych firmowych. Za pomocą dwuskładnikowego uwierzytelniania z wykorzystaniem haseł jednorazowych, udostępnianych za pośrednictwem urządzeń mobilnych, ESET Secure Authentication pozwala bezpiecznie łączyć się z siecią firmową pracownikom zdalnym. Wspomaga także ochronę kluczowych dla firmy danych podczas uzyskiwania do nich dostępu zdalnego za pomocą pulpitu zdalnego (RDP) oraz ochronę bezpośredniego logowania do stacji roboczych.

Rozwiązanie ESET Secure Authentication może być również wykorzystywane z wieloma narzędziami: rozwiązaniami VPN, narzędziami biznesowymi t.j. Microsoft SharePoint i Microsoft Dynamics CRM.

Nowa wersja programu ESET Secure Authentication umożliwia szybszy i wygodniejszy dostęp do zasobów firmowych. Aplikacja dostępna jest także w języku polskim.
- To, co teraz musi zrobić użytkownik, to jedynie wpisać nazwę użytkownika i hasło. ESET Secure Authentication wyśle prośbę o potwierdzenie tożsamości na smartfon czy smartwatch użytkownika. Po kliknięciu w powiadomienie i potwierdzeniu tożsamości, pracownik uzyskuje dostęp do sieci firmowej. Nie musi się dodatkowo autoryzować ani przepisywać haseł – mówi Mikołaj Sikorski, product manager rozwiązania ESET Secure Authentication w firmie DAGMA.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: