eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › ESET Secure Authentication

ESET Secure Authentication

2013-04-12 10:57

ESET Secure Authentication

Jak działa ESET Secure Authentication? © maxkabakov - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Firma ESET, znana z proaktywnych rozwiązań antywirusowych, wprowadziła do sprzedaży narzędzie ESET Secure Authentication. Program pozwala na dwuetapowe uwierzytelnianie połączenia z siecią firmową za pomocą jednorazowych haseł wskazywanych przez smartfon.

Przeczytaj także: DAGMA: Barracuda Web Filter Vx

Firma ESET rozbudowuje swoje dotychczasowe portfolio ESET o kolejne rozwiązanie adresowane do firm. ESET Secure Authentication pozwala przedsiębiorstwom wdrożyć dwuskładnikową autoryzacja, opartą na jednorazowych hasłach otrzymywanych za pośrednictwem wiadomości SMS lub generowanych offline przez dedykowaną aplikację mobilną. W praktyce, po wdrożeniu ESET Secure Authentication w sieci firmowej, każdorazowa próba uzyskania zdalnego dostępu np. do firmowej poczty, wymusza na użytkowniku nie tylko zalogowanie się do samej usługi, ale również obliguje go do zautoryzowania się za pomocą specjalnego kodu, dostarczanego przez narzędzie firmy ESET.

Wdrożenia ESET Secure Authentication w sieci firmowej oraz wśród pracowników przedsiębiorstwa przebiega niemal niezauważenie - integracja z większością popularnych usług i protokołów wykorzystywanych w środowiskach firmowych jest wyjątkowo prosta. Pracownicy instalują aplikację na swoich telefonach poprzez uruchomienie odnośnika wygenerowanego przez ESET Secure Authentication. Na życzenie administratora dostęp do aplikacji może być blokowany dodatkowym kodem PIN. Warto podkreślić, że zainstalowana na smartfonie aplikacja działa offline, a w wypadku telefonów starszego typu kody do autoryzacji są dostarczane za pośrednictwem wiadomości SMS.

fot. maxkabakov - Fotolia.com

Jak działa ESET Secure Authentication?

ESET Secure Authentication pozwala na dwuetapowe uwierzytelnianie połączenia z siecią firmową za pomocą jednorazowych haseł wskazywanych przez smartfon.


Wśród małych i średnich firm istnieje potrzeba ochrony informacji oraz know how bez konieczności inwestowania w rozbudowę infrastruktury lub w skomplikowane produkty, przeznaczone do dwuskładnikowej autoryzacji. ESET Security Authentication spełnia tak postawione wymagania, dostarczając małym i średnim firmom narzędzie, które jest proste w obsłudze i gwarantuje dodatkowy poziom ochrony – mówi Ignacio Sbampato, Chief Sales and Marketing Officer w firmie ESET.

fot. mat. prasowe

ESET Secure Authentication

ESET Secure Authentication - zasada działania


ESET Secure Authentication wspiera środowiska Windows Server (2003, 2003 R2, 2008, 2008 R2 i 2012) oraz wykorzystuje wtyczkę Active Directory Users & Computers, a także integruje się z Microsoft Management Console (MMC). Narzędzie wspiera platformy mobilne korzystające z Outlook Web Access i usługi zdalnego uwierzytelniania RADIUS – standardowego protokołu autentykacji VPN. Rozwiązanie działa z systemami iOS, Android, BlackBerry, Windows Phone 7 i 8, Windows Mobile, a także na wszystkich telefonach wykorzystujących J2ME.

Przeczytaj także: ESET Enterprise Inspector ESET Enterprise Inspector

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: