eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Sophos Email Security ochroni Twoją pocztę

Sophos Email Security ochroni Twoją pocztę

2016-08-29 14:56

Sophos Email Security ochroni Twoją pocztę

Sophos Email Security ochroni Twoją pocztę © leowolfert - Fotolia.com

Sophos Email jest już dostępny w opartej na chmurze platformie Sophos Central. Klienci i partnerzy firmy SOPHOS mogą teraz zarządzać rozwiązaniami do ochrony poczty elektronicznej, urządzeń mobilnych, sieci internetowej, produktami zabezpieczeń bezprzewodowych z prostego w obsłudze panelu. Sophos Email zwiększa bezpieczeństwo biznesowych aplikacji pocztowych opartych na chmurze, takich jak Microsoft Office 365, Microsoft Exchange 2013 oraz Google Apps dla Firm.

Przeczytaj także: Barracuda Cloud-to-Cloud Backup do ochrony Microsoft Office 365

Jak wynika z przeprowadzonego przez SOPHOS badania, firmy przestawiają się na skrzynki pocztowe oparte na chmurze z korzyścią dla swojej infrastruktury i bezpieczeństwa. Dane wskazują, że 38% firm używa chmury jako podstawowej platformy e-mail, a 43% używa rozwiązań opartych na chmurze w celu ochrony. Najbardziej popularną usługą bazującą na chmurze jest Office 365, jednak kwestie bezpieczeństwa rozwiązań chmurowych bywają dla użytkowników powodem do niepokoju. Połowa z nich zgadza się, że rozszerzanie zabezpieczeń usługi Office 365 jest niezbędne. Ransomware, złośliwe załączniki, adresy URL, wirusy i oszustwa, na które narażeni są użytkownicy skrzynek e-mail, zostały uznane za pięć najniebezpieczniejszych zagrożeń cyfrowych przez ponad 50% respondentów. Więcej niż co czwarta osoba przyznaje, że rzadko lub nigdy nie zapoznawała się z zasadami zabezpieczeń swojej skrzynki, w celu upewnienia się, że są one skuteczne.
- E-maile firmowe nadal są bardzo często atakowane przez cyberprzestępców, którzy korzystają z różnego rodzaju narzędzi. Phishing, ransomware i spam regularnie przedostają się przez zabezpieczenia skrzynek - mówi Bryan Barney, senior vice president and general manager Network Security Group w SOPHOS. - Partnerzy handlowi i działy IT potrzebują specjalistycznych rozwiązań zabezpieczających, zwłaszcza gdy istnieje obawa, że dostawcy systemów pocztowych nie są w stanie zagwarantować im ochrony przed nieustannie zmieniającymi się zagrożeniami. Zabezpieczenia platform e-mail opartych na chmurze często nie są dla firm wystarczająco dobrze dopracowane, tak by chronić przed złośliwymi i podejrzanymi treściami, które przedostają się do ich sieci.

fot. leowolfert - Fotolia.com

Sophos Email Security ochroni Twoją pocztę

Sophos Email jest opartą na chmurze bramą dla skrzynek e-mail.


Sophos Email jest opartą na chmurze bramą dla skrzynek e-mail, która została zaprojektowana, żeby zwiększyć bezpieczeństwo firmowych skrzynek pocztowych i ułatwić korzystanie z narzędzi ochrony. Zawiera ona nagradzane narzędzia SOPHOS chroniące przed zagrożeniami, a także zaawansowane technologie zabezpieczające skrzynki e-mail CxMail, które zostały zaprojektowane przez SophosLabs. Konstrukcja CxMail pozwala zatrzymywać zagrożenia typu ransomware, które rozprzestrzeniają się głównie przez e-mail. Brama bezpieczeństwa dodana do Sophos Central zawiera także technologię Reflexion Networks, którą SOPHOS nabyło w czerwcu 2015 roku.
- Office 365 jest najpopularniejszym rozwiązaniem, na które decydują się nasi klienci - przyznaje Shawn Mendel, director of Engineering Services w Earthbend i partner SOPHOS. - Jednak już po zaimplementowaniu tego narzędzia często administratorzy nie są przekonani, czy wbudowane zabezpieczenia wystarczają, żeby chronić przed różnego rodzaju uporczywymi atakami. Pomimo wielu regularnych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa, pracownicy firm często klikają w podejrzane wiadomości mailowe i stają się ofiarami oszustów. Panele zarządzania oparte na chmurze pozwalają na szybkie łatwe skonfigurowanie ustawień bezpieczeństwa i dodawanie kont wymaganych niezbędnych do pracy.

Dodatkowo Sophos Email gwarantuje całkowitą ochronę przed ransomware.

Sophos Email jest zarządzany przez Sophos Central - panel umożliwiający partnerom i dostawcom usług (MSPs) na kontrolowanie i konfigurowanie ustawień, przesyłanie licencji, dodawanie nowych klientów i śledzenie aktywności klienta na bieżąco. Przejrzysty panel Sophos Central pozwala sprawdzić jakie usługi subskrybuje klient, co pozwala na lepsze wykorzystanie możliwości marketingu crossowego i komplementarnego.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: