eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Panda: antywirus dla smartfonów

Panda: antywirus dla smartfonów

2006-02-23 01:02

Panda Software udostępniła wersję beta programu Panda MobileSecurity do ochrony wielofunkcyjnych telefonów komórkowych z systemem Symbian przed wirusami, robakami, trojanami i innymi zagrożeniami.

Przeczytaj także: Panda: technologia zwalczania rootkitów

Wirusy w telefonach komórkowych przestały być ciekawostką, są już rzeczywistością. Panda Software przygotowała wersję beta programu Panda MobileSecurity, który ochrania smartfony z systemem Symbian 60. Nowy program skanuje w czasie rzeczywistym wewnętrzną pamięć, karty pamięci i cały system. Aby zapobiec infekcji, kontroli poddawane są wszystkie informacje, jakie docierają do telefonu, czyli wiadomości SMS, MMS i email, pliki oraz wizytówki otrzymane za pośrednictwem poczty, podczerwieni czy Bluetooth.

Aplikacja działa w tle, nie zakłócając pracy telefonu, a jej kod został tak zoptymalizowany, że program pozostaje niezauważalny dla użytkownika. Panda MobileSecurity może być dowolnie konfigurowany przy użyciu interfejsu użytkownika.

Produkt w ostatecznej wersji będzie dokonywał automatycznej aktualizacji pliku sygnatur wirusów. Użytkownicy będą mogli liczyć na wsparcie techniczne, wraz z usługą SOS Virus 24h na dobę, dzięki której podejrzane pliki można wysłać do analizy do Laboratorium Panda.

„Prędkość rozprzestrzeniania się całych rodzin wirusów, takich jak Commwarrior lub Cardtrap, które mogą nawet uszkodzić telefon sprawia, że zjawisko to należy uznać za poważne zagrożenie. Niestety, jest to naturalny kierunek rozwoju twórców wirusów, którzy nieustannie poszukują nowych sposobów ich rozprzestrzeniania” - wyjaśnia Piotr Skowroński, dyrektor techniczny Panda Software Polska.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: