eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Lato w mieście: największe imprezy 2016

Lato w mieście: największe imprezy 2016

2016-07-03 00:36

Lato w mieście: największe imprezy 2016

Lato w mieście © fot. mat. prasowe

Dla niektórych wakacje to okazja do ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku, inni nie wyobrażają sobie, aby w czasie urlopu nie poświęcić choć chwili na wędrówkę po odwiedzanych miastach. Ci ostatni wiedzą, co robią, ponieważ, lato w mieście kusi wieloma atrakcjami. Tripsta.pl przedstawia pięć najciekawszych miejskich imprez tego lata. Do wyboru mamy Hiszpanię, Japonię, Anglię, Koreę oraz Francję.

Przeczytaj także: Wakacje 2016: turyści dopiszą, ale w przyszłym roku

Festiwal Gion Matsuri, Kioto: 1-29 lipca
Coroczny festiwal odbywający się w Gion, dzielnicy Kioto, został zapoczątkowany wieki temu, jako tradycyjne rytuały mające chronić miasto przed złymi omenami i wszelkimi nieszczęściami. Duchowa tradycja przerodziła się w jeden z największych i najbardziej kolorowych festiwali w Japonii. Jego obchody trwają niemal cały miesiąc i składają się z różnorodnych wydarzeń takich jak: parady, ozdabianie dzielnicy tradycyjnymi lampionami czy ceremonie symbolicznego oczyszczania miasta poświęconą wodą.

Ceny biletów do Osaki zaczynają się już od 2363,56 PLN.*

Festiwal Błota, Boryeong: 15-24 lipca

Coroczny Festiwal Błota, stworzony pierwotnie jako akcja marketingowa dla marki koreańskich kosmetyków, których formuła oparta jest na błocie, stał się jednym z najgłośniejszych wydarzeń w Korei. Festiwal odbywa się w Boryeong, mieście leżącym około dwustu kilometrów na południe od Seulu. Jego obchody obejmują nietypową listę atrakcji związanych z błotem: zapasy w błocie, malowanie błotem czy błotne masaże. Najpopularniejszymi punktami imprezy są błotne zjeżdżalnie i baseny oraz zawody w narciarstwie błotnym. Wydarzeniu towarzyszą występy światowych gwiazd oraz targi regionalnych wyrobów kosmetycznych.

Bilety do Seulu z wylotem z Warszawy można kupić już za 2493,40 PLN.

Secret Garden Party, Abbots Rippton: 21-24 lipca

Znane jako alternatywa dla popularnych festiwali muzycznych, Secret Garden Party jest niezależnym wydarzeniem artystycznym odbywającym się w Abbots Rippton w Anglii. Tegorocznym motywem przewodnim festiwalu są kosmos i podróże międzyplanetarne, które poprowadzą uczestników przez całe wydarzenie. Obok koncertów znanych wykonawców, festiwal obejmuje liczne wydarzenia artystyczne i kulturalne, odbywające się w pięknym otoczeniu parku, jeziora i rzeki.

Loty do Londynu można zarezerwować już od 596,25 PLN*.

Karnawał Notting Hill, Londyn: 29 sierpnia

Londyński Karnawał Notting Hill jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych miejskich imprez w Europie. Obchody tradycji afroamerykańskich imigrantów z Karaibów to ożywiona i pełna kolorów parada przechodząca ulicami tej popularnej dzielnicy. Widzowie mogą podziwiać barwnych uczestników pochodu – egzotycznych tancerzy w tradycyjnych karaibskich strojach, którym towarzyszy regionalna muzyka. Kolejną atrakcją karnawału są liczne stragany z jedzeniem, dzięki którym można poznać bogatą kuchnię Karaibów.

Podróże do Londynu z Warszawy już za 596,25 PLN*.

fot. mat. prasowe

Lato w mieście

Podróże po świecie to dobra okazja, aby zetknąć się z wieloma wyjątkowymi wydarzeniami


La Tomatina, Bunol: 31 sierpnia

Kolejnym ze znanych na całym świecie hiszpańskich festiwali jest największa z bitew na jedzenie, w trakcie której uczestnicy rzucają w siebie miękkimi pomidorami. Pochodzenie tej tradycji nie jest znane. Niektórzy doszukują się jej początków w walkach na jedzenie pomiędzy przyjaciółmi czy uczniami, ale z pewnością stała się ona najliczniej odwiedzaną atrakcją regionu. Organizatorzy przygotowali dla uczestników przydatne wskazówki, które obejmują m.in. zakładanie ubrań, które mogą zostać w całości zniszczone czy korzystanie z wodoodpornych aparatów. Wśród zasad są również takie, które mogą wzbudzać niepokój jak np. prośba, aby nie zdzierać koszulek z innych uczestników bitwy!

Bilety lotnicze do Walencji można kupić już za 796,52 PLN*.

Grande Braderie, Lille: 3-4 września

Odbywający się na początku września Grande Braderie (z francuskiego dosłownie “galimatias”), to największy pchli targ w Europie, który co roku gości koło dwóch milionów odwiedzających. Przyciąga ich ogromy wybór stoisk i straganów oferujących bogactwo antyków, gier, ozdób, zabawek i sztuki w najlepszych możliwych cenach. Głównym punktem tegorocznej edycji będą stoiska licznych antykwariuszy zlokalizowane wzdłuż bulwaru Jean-Baptiste’a Lebasa.

Ceny lotów do Lille zaczynają się już od 1161,88 PLN*.
Uwaga: Uwzględnione ceny oparte są na wynikach wyszukiwania lotów na stronietripsta.pl z 28.09 na podróże w różnych terminach w okresie pomiędzy 29.06.2016 a 15.09.2016.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: