eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › City break zamiast urlopu. Ile kosztuje?

City break zamiast urlopu. Ile kosztuje?

2020-07-17 12:41

City break zamiast urlopu. Ile kosztuje?

Sopot © pyty - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

W dobie pandemii city break stał się atrakcyjną alternatywą dla dłuższych wojaży, z których wielu Polaków po prostu zrezygnowało. Z sondy zrealizowanej przez Prezentmarzeń wynika, że tego rodzaju wypad zaplanowało w te wakacje aż 7 na 10 Polaków. Które lokalizacje wybieramy na city break? Ile gotowi jesteśmy wydać?

Przeczytaj także: Baza noclegowa: 5 polskich miast idealnych na city break

Wakacje 2020 są inne niż wszystkie. Ze względu na ciągle zagrażające nam zakażenie koronawirusem wielu Polaków postawi tego lata na krótsze wypady i to głównie w granicach naszego kraju. Potwierdzają to rezultaty sondy zrealizowanej przez Prezentmarzeń. Aż 77% jej respondentów przyznało, że city break stał się obecnie alternatywą dla pełnowymiarowego urlopu wypoczynkowego.

Z sondy wynika, że dla 33% Polaków jest to bardziej ekonomiczna forma wypoczynku. Podobna grupa respondentów uważa z kolei, że city break to szybki sposób na atrakcyjne spędzenie czasu, co 10. z zapytanych wskazuje, że krótki wypad jest idealnym rozwiązaniem w czasie zagrożenia koronawirusem.

Wyjazdy w formule city break, jak potwierdzają odpowiedzi respondentów, są pozytywnie postrzegane przez Polaków. Dla 25% zapytanych to dobry sposób na intensywne zwiedzania miasta. Zdaniem 21% to świetna alternatywa na wypoczynek, gdy nie mamy dłuższego urlopu. Według 16% to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy poczuć atmosferę danego miasta i spróbować lokalnych rozrywek. City break jest także postrzegany jako kolejny trend, który przywędrował do nas za granicy – 13% odpowiedzi oraz coraz modniejsza forma wypoczynku – 11% odpowiedzi.

Najczęściej wybierane miasta na city break


Na pierwszym miejscu wśród polskich lokalizacji wskazywanych jako najlepsze na city break znalazło się Trójmiasto – 21% odpowiedzi. Na drugim miejscu respondenci najczęściej wybierali Zakopane – 19% odpowiedzi. Na trzecim miejscu pojawił się Kraków – 16% wskazań, a na czwartym Warszawa – 15% odpowiedzi.

Jaką kwotę jesteśmy skłonni wydać na city break?


Zdaniem 21% respondentów sondy „City break po polsku” już w kwocie 200-300 zł można miło spędzić weekend. Dla 34% budżet na city break oscyluje na poziomie 300-500 zł, gdyż są to osoby, które wolą wyjechać kilka razy w roku na weekendowy wypad niż na długie wakacje. Według 29% respondentów wystarczająca kwota to 500-700 zł, ponieważ lubią podczas wyjazdu spróbować ciekawych atrakcji. Dla 16% budżet na city break przekracza 1000 zł z założeniem, że taka formuła wyjazdu zastępuje wakacje.

fot. mat. prasowe

Ile kosztuje city break?

16% badanych jest w stanie na city break przeznaczyć ponad 1000 zł i zastąpić nim wakacje.


Jak pokazały wyniki sondy, Polacy szukają głównie atrakcji związanych z aktywnością ruchową, a nawet ze sportami ekstremalnymi – jak uważa 27% respondentów. Według 22% zapytanych poszukujemy rozrywek dostarczających relaksu takich jak pobyt w hotelu ze strefą SPA. Dla 19% respondentów kluczem udanego wyjazdu city break jest znalezienie niestandardowych atrakcji, które ich zaskoczą. Zdaniem 18% wyjazdowi towarzyszy potrzeba nowych doznań kulinarnych.

*Sondę „City break po polsku” zrealizował serwis Prezentmarzeń w czerwcu 2020. W sondzie wzięło udział 531 respondentów.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: city break, urlop, wypoczynek, podróże, turystyka

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: