eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Rusza II etap West Station w Warszawie

Rusza II etap West Station w Warszawie

2016-05-12 10:31

Rusza II etap West Station w Warszawie

West Station - wizualizacja © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Właśnie rozpoczęły się prace związane z budową drugiego z biurowców przewidzianych w ramach projektu West Station. Wspólna inwestycja Polskich Kolei Państwowych S.A. i grupy deweloperskiej HB Reavis docelowo dostarczy na warszawski rynek przeszło 68 000 m2 nowoczesnej powierzchni. Budynek wznosić się będzie tuż obok dworca kolejowego Warszawa Zachodnia.

Przeczytaj także: Nowy dworzec Warszawa Zachodnia i kompleks biurowy West Station

West Station to pierwszy wspólny projekt HB Reavis, PKP S.A. oraz Xcity Investment. W skład kompleksu wchodzą dwa, czternastokondygnacyjne biurowce. Pierwszy z nich zostanie oddany do użytkowania już w następnym kwartale, a drugi – w III kwartale nadchodzącego roku.

O tej inwestycji trudno jednak mówić, nie wspominając jednocześnie o pracach rewitalizacyjnych w jej bezpośrednim sąsiedztwie, prowadzących do przekształcenia go w funkcjonalną przestrzeń miejską.

Z myślą o przyszłych najemcach kompleksu, podróżnych korzystających z dworca kolejowego Warszawa Zachodnia oraz okolicznych mieszkańcach, spółka HB Reavis oddała do użytku nowy dodatkowy budynek dworca kolejowego Warszawa Zachodnia, przebudowała część skrzyżowania Al. Jerozolimskich oraz ul. ppłk. Mieczysława Sokołowskiego „Grzymały”, a także przedłużyła istniejącą ścieżkę rowerową – tak, aby połączyła nowy gmach dworca kolejowego Warszawa Zachodnia z centrum Warszawy.

– Wszelkie działania postępują zgodnie z założonym harmonogramem. Po niespełna 16 miesiącach od rozpoczęcia budowy ukończyliśmy konstrukcję pierwszego budynku
i już niebawem West Station I będzie mogło powitać pierwszych najemców. Jestem przekonany, że realizacja II etapu pójdzie równie sprawnie – mówi Stanislav Frnka, Prezes Zarządu HB Reavis Poland. I dodaje: – Zamysłem, który przyświecał nam od początku prac nad West Station było stworzenie unikalnego kompleksu wpisującego się w tkankę miejską i oferującego w jednym miejscu nowoczesny dworzec kolejowy, wysokiej klasy powierzchnię biurową, punkty usługowo-handlowe, a także ogólnodostępną przestrzeń publiczną, gdzie można zjeść, napić się kawy, czy po prostu odpocząć na świeżym powietrzu.

fot. mat. prasowe

West Station - wizualizacja 2

Obiekt powstaje na terenie należącym do Polskich Kolei Państwowych S.A.– Zagospodarowanie terenu przy stacji Warszawa Zachodnia to jeden z pierwszych projektów deweloperskich realizowanych przez PKP S.A. Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że ten model współpracy bardzo dobrze się sprawdza. Oferujemy naszym partnerom grunty o ogromnym potencjale, w bardzo dobrych lokalizacjach – mówi Jarosław Kołodziejczyk, Członek Zarządu PKP S.A. – Inwestycja przy Warszawie Zachodniej nie tylko ożywiła ten teren, ale także znacząco zwiększyła komfort korzystających ze stacji podróżnych. Zyskali oni nowy dworzec, dzięki czemu obsługa pasażerska realizowana jest obecnie zarówno od strony ulicy Tunelowej, jak i Al. Jerozolimskich. Ułatwiono w ten sposób dostęp do stacji kolejowej i poprawiono jej skomunikowanie z innymi środkami transportu – dodaje.

fot. mat. prasowe

West Station - wizualizacja 3

W ramach inwestycji przewidziana jest również rewitalizacja jej bezpośredniego otoczenia


Za projekt architektoniczny West Station odpowiada polska pracownia FS&P ARCUS Sp. z o.o. Inwestycja realizowana jest według zasad zrównoważonego rozwoju i zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. W obu budynkach zastosowano najwyższej jakości materiały oraz nowoczesne rozwiązania ekologiczne i technologiczne, takie jak np. oświetlenie LED oraz systemy ograniczające zużycie wody. Wśród pierwszych najemców obiektu znajdą się m.in. trzy spółki Grupy PKP, a także myjnia samochodowa Carsan oraz kawiarnia Friends.

West Station jest czwartym kompleksem biurowym realizowanym przez HB Reavis w Warszawie. Do tej pory deweloper dostarczył na stołeczny rynek prawie 155 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej zlokalizowanej w ramach trzech inwestycji: Konstruktorska Business Center, Postępu 14 i Gdański Business Center (budynki A, B i C).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: