eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Nowy dworzec Warszawa Zachodnia i kompleks biurowy West Station

Nowy dworzec Warszawa Zachodnia i kompleks biurowy West Station

2014-12-11 15:45

Nowy dworzec Warszawa Zachodnia i kompleks biurowy West Station

Warszawa Zachodnia - hol © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Rozpoczęto już budowę nowego dworca Warszawa Zachodnia przy Alejach Jerozolimskich. Nowoczesny obiekt zapewni pasażerom kompleksową obsługę, jest także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obok niego powstaną nowoczesne biurowce West Station, oferujące 67 000 m2 powierzchni najmu o wysokim standardzie technicznym. Projekty są efektem współpracy PKP S.A. oraz grupy deweloperskiej HB Reavis.

Przeczytaj także: Rusza II etap West Station w Warszawie

Nowy Dworzec Warszawa Zachodnia


Warszawski Dworzec Zachodni będzie nowym obiektem, zlokalizowanym bezpośrednio od strony Al. Jerozolimskich. Dotychczasowy budynek dworca pozostanie niezmieniony i nadal będzie pełnił swoją funkcję.

W holu nowego dworca pojawi się 6 stanowisk kasowych, w których będzie można kupić bilety kolejowe i komunikacji miejskiej. Wydzielona zostanie również powierzchnia pod biletomaty i bankomaty.

Pasażerowie oczekujący na pociąg będą mieli do dyspozycji wygodne miejsca siedzące, a także umiejscowione w holu skrytki bagażowe. Nie zabraknie również punktów handlowo-usługowych, a po pomoc będzie można się zwrócić do pracowników Nowego Biura Dworca.

fot. mat. prasowe

Nowy dworzec Warszawa Zachodnia

Dworzec zaoferuje wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych


Obiekt będzie przyjazny osobom niepełnosprawnym – okienka kasowe będą miały obniżone blaty, dostosowane do obsługi klientów na wózkach inwalidzkich, na dworcu znajdą się także ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, odpowiednie toalety i wyznaczone miejsca parkingowe przed dworcem. W budynku pojawią się też windy i schody ruchome.

W ramach projektu powstaną również miejsca parkingowe dla podróżnych i taksówek. Przed budynkiem dworca pojawi się ponad 30 stanowisk typu kiss&ride.

fot. mat. prasowe

Warszawa Zachodnia - hol

W holu znajdą się wygodne siedzenia dla pasażerów, skrytki bagażowe i punkty usługowo-handlowe


Ważnym elementem inwestycji jest również rewitalizacja otoczenia, w tym przedłużenie istniejącej ścieżki rowerowej tak, aby połączyła nowy gmach dworca kolejowego Warszawa Zachodnia z centrum Warszawy, a także przebudowa skrzyżowania Al. Jerozolimskich oraz ul. ppłk. Mieczysława Sokołowskiego „Grzymały”. Do tej pory HB Reavis wyremontował już fragment przejścia podziemnego przy dworcu Warszawa Zachodnia. Dotychczasowe prace remontowe objęły przebudowę konstrukcji żelbetowej, wymianę posadzek, realizację rampy, a w przyszłości w ich ramach wykonane zostaną również okładziny ścienne i sufity oraz nastąpi wymiana oświetlenia i znajdującej się w tunelu informacji wizualnej.

Zgodnie z planem budowa nowego dworca zakończy się w IV kwartale przyszłego roku.

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: