eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Nowe technologie - nowe problemy

Nowe technologie - nowe problemy

2015-10-15 13:38

Nowe technologie - nowe problemy

Nowe technologie - nowe problemy © fot. mat. prasowe

Postęp technologiczny cieszy, ale potrafi przysporzyć także problemów. Najlepszym dowodem na to mogą być wyniki ostatniego badania Bitdefender, z którego wynika, że dynamiczne tempo zmian rodzi coraz większe kłopoty w zarządzaniu działami IT.

Przeczytaj także: Sztuczna inteligencja potrzebuje wiedzy i zaufania

Aż 93% respondentów badania przyznaje, że złożoność obecnego IT jest o wiele większa niż kilka lat temu. To rodzi dość poważne komplikacje. Najistotniejsze problemy sprawiają organizacjom:
  • cloud computing (66%),
  • przestarzałe technologie (51%),
  • licencje oprogramowania (51%).

Dla 71% ankietowanych trudnością jest wybór odpowiedniej technologii, a 61% twierdzi, że niezwykle kłopotliwy jest wybór rozwiązania odpowiedniego dla ich biznesu.

Z badania wynika także, że spora rzesza działów T staje przed dylematem: najnowocześniejsza technologia, czy też pozostanie przy dotychczasowych, ale przetestowanych rozwiązaniach. Nowe technologie niezaprzeczalnie upraszczają zarządzanie i podwyższają wydajność pracy całego systemu. Wydawałoby się, że ich wdrożenie powinno być niemal naturalne. Tymczasem organizacje mają opory. Największym problemem nie są jednak kwestie finansowe, a kłopoty z zachowaniem szczelności całego systemu oraz nowy sposób utrzymania, różniący się od tradycyjnych rozwiązań.

Przedsiębiorcy zainteresowani są przyśpieszeniem procesów biznesowych i poszukują rozwiązań, które pozwoliłyby zachować wszystkie zalety nowoczesnej technologii oraz pełnej ochrony danych i procesów wykonywanych w firmie.

80% dyrektorów przyznało, że przy wdrożeniu nowych systemów brakowało im umiejętności, które pozwoliłyby na płynne wdrożenie i zarządzanie. Wynika to przede wszystkim z tempa zmian, jakie zachodzą w dziedzinie informatyki.

Komentując wyniki badań Phil White, dyrektor IT w firmie świadczącej usługi profesjonalne Rhead Group, powiedział:
„Prostota jest trudna do zachowania przy zachowaniu złożoności operacyjnej i programowej, ale może być ona osiągnięta przy udziale doświadczonych pracowników oraz współpracy z firmami świadczącymi usługi upraszczające niektóre procesy. (…) Wykorzystując ekspertów wdrożenie nowych technologii jest o wiele prostsze.”

fot. mat. prasowe

Nowe technologie - nowe problemy

87% Dyrektorów działów IT ma problem z zarządzaniem nowymi technologiami


Nawet zwiększony początkowy koszt wdrożenia dodatkowych rozwiązań zabezpieczających cały system bez obciążenia, czy przeniesienie części serwerów do chmury może zwrócić się z nawiązką poprzez uproszczenie całego systemu, lub przeniesienie uwagi IT na inne zadania.

Informacje o badaniu
Badanie zostało przeprowadzone na 200 brytyjskich dyrektorach działów IT z dużych przedsiębiorstw zatrudniających ponad 1000 pracowników.

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Re: Nowe technologie - nowe problemy

    Moricone / 2015-10-29 19:12:34

    Przez długi czas u mnie w firmie pojawiały się problemy, o których pisze autor - to trzeba było odnowić licencje, to był kłopot z obsługą przez pracowników wielu różnych systemów naraz. Od jakiegoś czasu korzystamy z Aura Business - oprogramowania, które pozwala zarządzać wszystkimi obszarami działalności - od sprzedaży, przez te z zakresu CRM, aż po organizowanie sprzedaży. Wszystko działa sprawnie - jest wsparcie producenta, a my nie martwimy się o licencje, pozwolenia. Gdy nowy pracownik zaczyna pracę, nie musi uczyć się obsługi kilku programów. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: