eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Darmowy słownik dla MS Office 2003

Darmowy słownik dla MS Office 2003

2005-12-14 08:48

Microsoft udostępnił testową edycję pierwszego słownika dla Microsoft Office 2003. Produkt umożliwia tłumaczenie tekstu z języka polskiego na angielski oraz z angielskiego na polski, bezpośrednio w tworzonym dokumencie.

Przeczytaj także: MS Office 2003 tańszy o 20%

Słownik współpracuje z takimi aplikacjami Microsoft Office 2003, jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook oraz Publisher, a także Visio i OneNote. Jest zintegrowany z edytorami aplikacji w oparciu o interfejs udostępniony przez firmę Microsoft. Po zainstalowaniu jest dostępny jako wbudowane narzędzie. Dzięki temu można w łatwy i szybki sposób – za pośrednictwem jednego kliknięcia – uzyskać tłumaczenie wskazanego słowa, bez konieczności uruchamiania innych programów, czy przechodzenia do innego okna. Kierunek działania słownika jest wybierany automatycznie, na podstawie języka dokumentu. Słownik odnajduje hasła niezależnie od formy fleksyjnej, w jakiej występują w tekście. Intuicyjność jego obsługi powoduje znaczne przyśpieszenie tłumaczenia tekstów, prezentacji, czy arkuszy kalkulacyjnych.

„Udostępniony przez nas słownik to pierwsze tego typu rozwiązanie dla pakietu biurowego Microsoft Office. Wierzę, że zwiększy on wygodę użytkowników, którzy w codziennej pracy z pakietem biurowym stają przed koniecznością tłumaczenia tekstów. Wykorzystanie w tym celu słownika dostępnego bezpośrednio z ekranu dokumentu, pozwoli również na oszczędność czasu” – powiedział Jacek Maśliński, Information Worker Business Group Lead w polskim oddziale Microsoft.

Słownik jest przykładem wykorzystania funkcjonalności pakietu biurowego Microsoft Office 2003 oraz jego elastyczności w zakresie ścisłej integracji z innymi aplikacjami, przez producentów oprogramowania tworzonego z myślą o technologiach Microsoft. Twórcy oprogramowania mają szerokie możliwości kreowania narzędzi i rozwiązań, dedykowanych dla Microsoft Office 2003 oraz skutecznego integrowania ich z aplikacjami pakietu.

Słownik powstał we współpracy z firmą TIP Sp. z o.o., dostawcą rozwiązań lingwistycznych, m.in. dla producentów oprogramowania komputerowego. Firma TiP jest autorem wszystkich narzędzi słownikowych obecnych w polskich wersjach Microsoft Office: modułów sprawdzania pisowni i gramatyki, dzielenia wyrazów oraz słownika synonimów (Tezaurus).

Słownik można pobrać ze strony: . Na stronie znajduje się również instrukcja instalacji i użytkowania słownika.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: