eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Procesory graficzne Chrome od Fujitsu

Procesory graficzne Chrome od Fujitsu

2005-11-08 11:57

Procesory graficzne Chrome od Fujitsu

© fot. mat. prasowe

Fujitsu będzie produkować nową linię wysokowydajnych procesorów graficznych S3 w technologii 90 nm dla S3 Graphics.

Przeczytaj także: Nvidia współpracuje z Sony

fot. mat. prasowe

Fujitsu będzie produkować procesory z serii „Chrome” w opracowanym przez siebie nowoczesnym, 90-nanometrowym procesie produkcji. Umożliwia on wytwarzanie układów krzemowych pracujących z częstotliwościami wyższymi o 25%, przy jednoczesnym co najmniej 25-procentowym obniżeniu energochłonności w porównaniu do układów wytwarzanych w typowych 90-nanometrowych procesach. Dzięki temu nowa rodzina procesorów graficznych może oferować bogatsze funkcje wideo Hi-Def™ i lepszą grafikę 3D.

S3 Graphics zamierza kontynuować i rozwijać współpracę z Fujitsu nad produktami jeszcze nowocześniejszymi niż dostępne w ramach procesu 90 nm, w oparciu o plany technologiczne przedstawione przez Fujitsu.

“Sprawdzona technologia 90 nm opracowana przez Fujitsu umożliwi nam oferowanie najszybszych i jednocześnie najbardziej energooszczędnych produktów graficznych," powiedział Dr Ken Weng, Dyrektor Generalny i Wiceprezes S3 Graphics.

Produkcja nowych procesorów S3 Graphics będzie miała miejsce w otwartej w kwietniu tego roku fabryce Fujitsu, zlokalizowanej w prefekturze Mie w Japonii.


oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Szybkie drukarki Xerox

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: