eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Skype rozpoczął prace nad rozmowami 3D

Skype rozpoczął prace nad rozmowami 3D

2013-08-31 02:57

Skype rozpoczął prace nad rozmowami 3D

Skype © goodluz - Fotolia.com

W wywiadzie dla BBC z okazji 10-lecia komunikatora, właściciele Skype oświadczyli, że pracują nad nową technologią – rozmowami 3D. W tym samym wywiadzie podkreślono, że minie jednak wiele lat, zanim uda się wprowadzić tę technologię do powszechnego użytku.

Przeczytaj także: Co zastąpi Skype’a for Business?

Mark Gillete, wiceprezes Skype powiedział, że obecnie firma w swoich laboratoriach sprawdza działanie wyświetlaczy 3D, takich jak telewizory czy monitory, a także zajmuje się nowymi kamerami, które mogłyby obsługiwać tę technologię. Jak podkreśla Gillete, wprowadzenie jej może potrwać kilka lat. Według niego, aby móc w pełni satysfakcjonująco przekazywać rozmowy w 3D, potrzebnych jest kilka skalibrowanych kamer, które będą równocześnie nagrywać pod różnym kątem.

Według Microsoftu - obecnego właściciela Skype - 3D jest technologią przyszłości i w przeciągu następnych dekad stanie się ona standardem na całym świecie.

Skype został stworzony przez trzech programistów z Estonii i Szwecji w 2003 roku. Na początku maja 2011 roku został wykupiony przez Microsoft za kwotę ośmiu i pół miliarda dolarów. Firma z Redmond zastąpiła w ten sposób swój autorski komunikator MS Messenger.

Według danych podanych w związku z dziesięcioleciem Skype, łączny czas połączeń wykonanych za pomocą komunikatora wyniósł 1,4 biliona minut.
Przeczytaj także: Skype dla firm już na rynku Skype dla firm już na rynku

oprac. : Joanna Gacka / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Skype, komunikatory, Microsoft, 3D

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: