eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Skype dla firm już na rynku

Skype dla firm już na rynku

2015-06-23 13:43

Skype dla firm już na rynku

Skype dla firm to połączenie tradycyjnego komunikatora Skype i programu Lync © ldprod - Fotolia.com

Skype dla firm to połączenie tradycyjnego komunikatora Skype i programu Lync. Oferuje między innymi możliwość zarządzania kontami pracowników, organizowania spotkań online nawet dla 250 osób, podgląd transferu plików, a także możliwość nawiązywania połączenia poprzez Skype dla firm także przy użyciu telefonu stacjonarnego oraz wspólnej pracy nad dokumentami dzięki integracji z aplikacjami pakietu Office.

Przeczytaj także: Skype for Business od Microsoft

Skype dla firm to zmodyfikowany i ulepszony program Lync, który łączy w sobie funkcjonalność biznesowego komunikatora oraz prostotę aplikacji konsumenckich.
Osoby, które wcześniej korzystały z programu Lync, w Skypie dla firm rozpoznają wszystkie funkcje, które teraz zostały podane w odświeżonym interfejsie. Oprócz tego nowy komunikator został wyposażony w dodatki, które znacznie usprawnią codzienną komunikację w firmie, zwłaszcza pracę z dokumentami – komentuje Tomasz Smirnow, Business Development Manager w Onex Group.

Nową funkcją Skype dla firm jest m.in. podgląd transferu plików, które można błyskawicznie pobrać lub przesłać dalej.

Skype przez telefon


Skype dla firm cechuje uproszczone rozłożenie kontrolek i menu, a także tekst rozmowy formatowany w oknie konwersacji. Nowe dodatki to m.in. możliwość nawiązywania połączenia poprzez Skype dla firm także przy użyciu telefonu stacjonarnego.
Te firmy, które korzystają ze Skype dla firm Server 2015, mogą skonfigurować z programem telefon stacjonarny PBX. Będą mogły wówczas łączyć się z wybranymi osobami z poziomu interfejsu użytkownika, a dźwięk rozmowy będzie słyszalny w słuchawce telefonu stacjonarnego – wyjaśnia Tomasz Smirnow. – Istnieje także możliwość nawiązywania połączeń z poziomu klienta Skype dla firm z dowolnego dostępnego telefonu, także komórkowego. W praktyce osoba, do której dzwonimy, będzie widziała nasz numer telefonu tak, jakby połączenie było nawiązywane z głównego numeru telefonu w firmie. Co ważne, dźwięk kierowany na telefon będzie doskonałej jakości – dodaje.

Komunikator jest zintegrowany z katalogiem Skype’a, co oznacza, że użytkownicy programu mogą komunikować się nie tylko wewnątrz danej organizacji, ale też łączyć się z setkami milionów użytkowników bezpośrednio z poziomu interfejsu użytkownika programu Skype dla firm.

fot. ldprod - Fotolia.com

Skype dla firm to połączenie tradycyjnego komunikatora Skype i programu Lync

Oferuje między innymi możliwość zarządzania kontami pracowników, organizowania spotkań online nawet dla 250 osób, podgląd transferu plików.


Integracja z aplikacjami Office


Skype dla firm jest zintegrowany z MS Office, co oznacza, że użytkownicy mogą wykorzystywać komunikator podczas pracy nad dokumentami. Integracja z pakietem Office jest bardzo pomocna w kwestii umawiania spotkań, pozwala także w szybki sposób udostępniać prezentacje Power Point i inne dokumenty, a także rejestrować, a potem odtwarzać spotkania.
Możliwość rozpoczynania konwersacji z poziomu aplikacji pakietu Office to jedna z największych korzyści, jakie daje Skype dla firm. Takie rozwiązanie z pewnością przyspieszy i usprawni pracę na dokumentach. Zniknie konieczność prowadzenia rozmów w postaci wysyłanych wiadomości z pozostałymi autorami treści i konsultowanie uwag, w zamian za to dyskusje i zmiany na dokumentach będą mogły być dokonywane w czasie rzeczywistym – podsumowuje T. Smirnow.

Skype dla firm jest dostępny w ramach pakietu Office i usługi Office 365, podobnie jak wcześniej był dostępny Lync. Użytkownicy programu Lync Server, którzy korzystają z pakietu Software Assurance, mają uprawnienia do wdrożenia Skype’a dla firm. Z kolei użytkownicy usługi Office 365, którzy korzystają z usługi Lync Online, otrzymają automatyczne aktualizacje w ramach subskrypcji.

oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: