eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościPublikacje › Wczasy dla singla: od Ibizy do klasztoru

Wczasy dla singla: od Ibizy do klasztoru

2014-06-18 15:24

Wczasy dla singla: od Ibizy do klasztoru

Wakacje dla singla © Elena Moiseeva - Fotolia.com

Wakacyjne wyjazdy dla singli to cała paleta możliwości. Na podróżujących solo oczekują najbardziej imprezowe plaże Europy i świata, sporty mniej lub bardziej ekstremalne, wypoczynek połączony z zadbaniem o kondycję, urodę i… ducha.

Przeczytaj także: Wakacje dla singli: ograniczeni czasem i portfelem

„Wczasy dla samotnych” połączone ze swataniem przez organizatorów, objazdowe wycieczki, w trakcie których do pokoju dokwaterowywano przypadkowe osoby, czy samotna włóczęga stopem – dziś te formy wypoczynku dla singli zdecydowanie przegrywają z bogatą ofertą kierowaną specjalnie do osób, które chcą spędzić wakacje w pojedynkę. Osoba wybierająca się na wczasy bez towarzystwa nie jest już także postrzegana jako ktoś, komu „nie udało się” znaleźć drugiej połówki, ani jako potencjalne zagrożenie dla szczęśliwie „sparowanych” związków. Dziś singiel jest pełnoprawnym uczestnikiem rynku turystycznego i – oprócz standardowej oferty biur podróży – może wybierać wśród wielu propozycji "jednoosobowych".

W poszukiwaniu dobrej zabawy

Wakacje w pojedynkę przez wiele osób traktowane są jako okres nieskrępowanego niczym szaleństwa. Po całym roku ciężkiej pracy chcą naprawdę przyjemnie spędzać czas, bawiąc się, poznając nowych ludzi i odwiedzając najmodniejsze lokale. Właśnie takie wakacje są specjalnością niektórych regionów turystycznych.

- Single najlepiej zabawią się na Majorce, Ibizie, Zakynthos, Tajlandii oraz Wyspach Kanaryjskich. Znajdziemy tam hotele gdzie przyjmowani są wyłącznie goście pełnoletni. Na każdej z wysp jest mnóstwo dyskotek, pubów gdzie będziemy mogli bawić się do białego rana – podkreśla Michał Laskowski z Qtravel.pl.

Oczywiście oprócz przesiadywania w pubach czy szaleństw na plaży podczas wakacji chcemy robić także inne rzeczy – zwiedzać, uprawiać sporty czy po prostu wypoczywać. Oferta bardziej tradycyjnego wypoczynku jest jeszcze szersza. Oprócz hoteli rodzinnych istnieją miejsca, gdzie obsługa jest nastawiona na potrzeby osób dorosłych, a przy tym zapewniona jest cisza, spokój i ciekawy program turystyczny.

Relaks i uroda w jednym

Wakacyjny pobyt w SPA to propozycja mająca z roku na rok coraz więcej fanów wśród singli. Jej zaletą są oferty kierowane do pojedynczych osób, bądź pakiety, na które można pojechać na przykład z przyjaciółką. Luksusowe otoczenie, zabiegi poprawiające kondycję ciała a równocześnie rozpieszczające zmysły, dostęp do licznych udogodnień i atrakcji takich jak basen, jaccuzzi, siłownia czy sauna i atmosfera sprzyjająca relaksowi - wszystko to pozwala na prawdziwy wypoczynek. Jeśli dodamy do tego specjalne programy odchudzające, upiększające czy odstresowujące i całkiem niezłą kuchnię (w wielu miejscach oferowane są także specjalne diety) – wakacje w SPA mogą okazać się dla singla strzałem w dziesiątkę. Ośrodków do wyboru jest bardzo wiele – zarówno w Polsce jak i tuż za granicą. Część z nich znajduje się również w bardzo atrakcyjnych turystycznie regionach, zatem nie grozi nam też nuda.

Wczasy w innym świecie

Potrzeba całkowitej wakacyjnej zmiany może prowadzić do innych rozwiązań, między innymi do… klasztornej furty. Wczasy w klasztorze, z ustalonym planem dnia, w pojedynczej celi, bez telefonu komórkowego, Internetu i elektronicznych gadżetów, cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród osób, które na co dzień muszą być na bieżąco. Cyfrowy detoks jest idealnym pomysłem na wakacje, kiedy pracujemy stale online. Już kilka dni pozwala prawdziwie odpocząć od szaleństwa codzienności w ciągłym stresie i biegu.

oprac. : Joanna Gacka / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: