Wczasy dla seniora: sezon trwa cały rok
2014-06-04 00:24
![Wczasy dla seniora: sezon trwa cały rok [© drubig-photo - Fotolia.com] Wczasy dla seniora: sezon trwa cały rok](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/Wakacje-2014/Wczasy-dla-seniora-sezon-trwa-caly-rok-138142-200x133crop.jpg)
Seniorzy na wakacjach © drubig-photo - Fotolia.com
Przeczytaj także: Wczasy dla singla: od Ibizy do klasztoru
Osoby w wieku dojrzałym z ofert operatorów turystycznych korzystają coraz częściej. Obiegowa opinia, że jedynym miejscem wypoczynku dla emeryta jest ogródek działkowy albo sanatorium przeszła już na szczęście do historii.Polscy seniorzy w ciągu ostatnich kilkunastu lat coraz śmielej korzystają z możliwości, które wynikły zarówno z otwarcia granic, jak i rozwoju rodzimej bazy turystycznej. Jako że emeryci są grupą o bardzo stabilnych dochodach (niekoniecznie wprawdzie wysokich), to stali się dla sektora turystycznego bardzo wdzięczną grupą klientów. Stąd też w ofertach biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, ośrodków spa znalazły się wczasy dla seniora, specjalnie sprofilowane zarówno do wymagań i potrzeb osób starszych, jak i możliwości ich portfeli.
Operatorzy turystyczni największe zyski osiągają w sezonie wakacyjnym. Liczni turyści, wysokie ceny, większa skłonność do wydawania pieniędzy na wypoczynek zwiększają dość mocno zyski. Wszystko to ucina się niemal natychmiastowo wraz z końcem sezonu turystycznego. O ile w lipcu i sierpniu ośrodki wypoczynkowe i znane kurorty pełne są turystów i wczasowiczów, to z początkiem września nadmorskie promenady i deptaki w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach zaczynają pustoszeć. Wraz z odpływem turystów zaczynają też spadać ceny, co otwiera możliwości wypoczynku dla osób z mniej zasobnymi portfelami, a takimi z reguły bywają seniorzy. Dlatego od września-października w kurortach coraz liczniej pojawiają się turyści o przyprószonych siwizną włosach.
Seniorzy chcący wybrać się na wczasy nie są już ograniczeni - jak za swojej młodości - ograniczoną liczbą ośrodków zakładowych lub FWP, do których mogli dostać skierowanie. Otworem stoi przed nimi i Polska i świat. Za kwotę około tysiąca złotych można już spędzić w Polsce poza sezonem dwa tygodnie w ciekawych turystycznie miejscach, w ośrodkach i hotelach o całkiem dobrym standardzie. Spokój, kontakt z przyrodą, wyciszenie, spacery, kontakt z rówieśnikami to zaledwie podstawowe możliwości oferowane seniorom. Za niewiele większe kwoty mogą już liczyć na oferty wypoczynku aktywnego, połączonego z aktywnością ruchową. Seniorzy mogą wypoczywać na wczasach z nordic walkingiem, z gimnastyką w basenie, jazdą na rowerze, intensywniejszymi spacerami i gimnastyką w terenie.
Również i kurorty zagraniczne poza sezonem są dużo tańsze. W cenie poniżej dwóch tysięcy złotych (łącznie z przelotem) można spędzić 10-14 dni w Egipcie, Tunezji czy Maroko. Początku jesieni w kraju, słot i deszczy można uniknąć na plażach Morza Czerwonego czy południowego wybrzeża Morza Śródziemnego, chłonąc całkiem jeszcze intensywne promienie Słońca.
![10,9 mld zł wynoszą zaległości seniorów [© pixabay.com] 10,9 mld zł wynoszą zaległości seniorów](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/dlugi/10-9-mld-zl-wynosza-zaleglosci-seniorow-254486-150x100crop.jpg)
oprac. : Grzegorz Gacki / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
-
Seniorzy: silna grupa nabywcza i świadomi konsumenci
-
Korzystanie z internetu 60+. Jak seniorzy surfują w sieci?
-
Połowa seniorów robi zakupy online
-
Wakacje w Polsce
-
Style życia osób starszych jako klientów
-
Silver economy
-
Kampanie reklamowe dla seniorów
-
Jakie kampanie reklamowe dla seniorów?
-
Choroby wieku dojrzałego online
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (1)