eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Maturzyści w bazie danych

Maturzyści w bazie danych

2005-09-07 00:05

Przyszłoroczni maturzyści nie będą już musieli jeździć ze świadectwami dojrzałości na wszystkie uczelnie, gdzie zdawali. Wyniki matury będą wpisywane do elektronicznej bazy, z której będą mogły korzystać szkoły wyższe z całego kraju - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Przeczytaj także: Matura 2019. I co dalej?

Ministerstwo Edukacji i Centralna Komisja Egzaminacyjna kończą już pracę nad elektronicznym systemem, w którym znajdą się wyniki egzaminów każdego maturzysty. Ale uczelnia będzie mogła poznać wyniki tylko tego ucznia, który razem z podaniem o przyjęcie na studia, dołączy pisemną zgodę na korzystanie z jego danych osobowych. Po ściągnięciu danych kandydatów na studia, system będzie automatycznie porównywał ich wyniki i generował listę przyjętych.

Z systemu będą mogły korzystać wszystkie uczelnie wyższe – państwowe i prywatne. Koszty jego funkcjonowania mają być minimalne – będzie nim zarządzać ośmiu administratorów opłacanych przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

W tym roku uczniowie późno poznali wyniki matur, zaledwie kilka dni przed zakończeniem naboru na studia. Musieli dotrzeć do kilku uczelni, często położonych w odległych miejscach Polski. Stali w kilometrowych kolejkach do dziekanatów. Powstanie elektronicznej bazy z wynikami egzaminów pozwoli uniknąć maturzystom tych problemów.

oprac. : Marta Kamińska / Polska.pl Polska.pl

Więcej na ten temat: maturzyści, matura, studia, uczelnie wyższe, matury

Przeczytaj także

Oracle dla MSP

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: