eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Europa Środkowa: najlepsze polskie spółki 2013

Europa Środkowa: najlepsze polskie spółki 2013

2014-01-03 12:17

Europa Środkowa: najlepsze polskie spółki 2013

Najlepsze polskie spółki 2013 © chones - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

27 polskich spółek, które znalazły się w tegorocznym rankingu firm technologicznie innowacyjnych „Deloitte Technology Fast 50 CE”, prowadzą działalność na terenie całej Polski, również z dala od największych aglomeracji miejskich. Do nich po 2014 roku będą skierowane środki unijne w ramach regionalnych programów operacyjnych. Aż 16 laureatów było beneficjentami dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Przeczytaj także: Europa Środkowa: najlepsze spółki 2013

W tym roku najwięcej swoich przedstawicieli w rankingu Deloitte , bo aż ośmiu, ma Warszawa. Siedem spółek pochodzi z Wrocławia, a Poznań i Gliwice mają po dwóch reprezentantów. Poza tym w rankingu znalazły się również firmy z Krakowa, Białegostoku, Lublina, Radomia, Łodzi, Szczecina, Rzeszowa oraz Gdyni. „Innowacje mogą rozwijać się wszędzie. Sukces naszych laureatów wynika ze sprawnego i szybkiego wdrożenia projektu, niejednokrotnie we współpracy z publicznymi jednostkami badawczymi. Sukces był możliwy, bo decyzja o podjęciu prac nad nową usługą czy produktem wynikała ze zdiagnozowanych potrzeb rynkowych” – mówi Magdalena Burnat-Mikosz, Partner, Lider zespołu R&D and Government Incentives w Europie Środkowej w Deloitte.

W tegorocznym rankingu znalazło się 16 beneficjentów Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Były to: Billennium sp. z o. o., Comperia.pl S.A., DCC Labs sp. z o. o., eSky sp. z o. o., Future Processing sp. z o. o., Goclever sp. z o. o., IAI S.A., Inwestycje.pl S.A., ITMAGINATION sp. z o. o., LGBS Polska sp. z o. o., Morizon S.A., P.H. Elmat sp. z o. o., SMT Software S.A., Softhis sp. z o.o., Technitel Polska i Xi Investment sp. z o. o. „W ubiegłym roku w rankingu Deloitte było dwanaście firm, które skorzystały z naszych środków. Teraz mamy ich o cztery więcej. To najlepszy dowód na to, że program z roku na rok przynosi coraz lepsze efekty. Wieloletnie doświadczenie PARP oraz prowadzone badania wskazują, że rozwój innowacyjnych firm wpływa korzystnie na całą polską gospodarkę” – mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP.

fot. mat. prasowe

Polskie firmy w kategorii głównej „Technology Fast 50” i „Wschodzące Gwiazdy”

27 polskich spółek, które znalazły się w tegorocznym rankingu firm technologicznie innowacyjnych „Deloitte Technology Fast 50 CE”, prowadzą działalność na terenie całej Polski, również z dala od największych aglomeracji miejskich.


W latach 2007-2013 w ramach Programu przedsiębiorcy, instytucje otoczenia biznesu, jednostki badawcze i naukowe oraz instytucje administracji publicznej na realizację różnego rodzaju projektów uzyskali wsparcie w wysokości ponad 10 mld euro.

fot. mat. prasowe

Polskie firmy w kategorii „Wielka Piątka”

W tegorocznym rankingu znalazło się 16 beneficjentów Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.


Gospodarka polska i europejska nie staną się innowacyjne bez przedsiębiorców, którzy jednak potrzebują wsparcia zarówno finansowego, jak i instytucjonalnego. Wtedy jest szansa na stopniowe odrabianie dystansu do światowych liderów innowacji” – podsumowuje Magdalena Burnat-Mikosz.

fot. mat. prasowe

Procentowy udział polskich firm z rankingu „Deloitte Technology Fast 50 CE” w podziale na woj.

W tym roku najwięcej swoich przedstawicieli w rankingu Deloitte , bo aż ośmiu, ma Warszawa. Siedem spółek pochodzi z Wrocławia, a Poznań i Gliwice mają po dwóch reprezentantów.


Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: