eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › WEPA Professional inwestuje w Piechowicach

WEPA Professional inwestuje w Piechowicach

2013-12-18 12:04

WEPA Professional inwestuje w Piechowicach

WEPA Professional inwestuje w Piechowicach © teressa - Fotolia.com

W obecności licznych gości, w firmie WEPA Professional Piechowice S.A. odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali magazynowej papieru higienicznego. Otwarcie poprzedziło przekazanie kolejnego zezwolenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kamiennej Górze na prace związane z dalszą rozbudową tego zakładu. Zezwolenie z rąk prezes Iwony Krawczyk odebrali bracia Krengel jako przedstawiciele rodzin właścicieli. W swojej mowie pani Krawczyk podkreśliła zaangażowanie Grupy WEPA i zapewniła o dalszym wsparciu.

Przeczytaj także: Nowy zakład PCC P4 w Brzegu Dolnym

Firma WEPA Professional Piechowice S.A. wchodzi w skład rodzinnego koncernu WEPA z siedzibą w Arnsberg, w regionie Sauerland w Niemczech. Firma zatrudnia ponad 340 pracowników i zajmuje się produkcją artykułów codziennego użytku, takich jak papier toaletowy, ręczniki kuchenne i papierowe. Zaplanowana rozbudowa zakładu zapewni nowe miejsca pracy w regionie Jeleniej Góry i przyczyni się do jego wzmocnienia jako strefy gospodarczej.

„W Piechowicach czujemy się bardzo dobrze. Jako właściciele firmy jesteśmy dumni z zaufania pokładanego w Grupie WEPA i cieszymy się z udanej współpracy z regionalnymi urzędami. Wszystkie dotychczasowe decyzje związane z rozbudową zakładu były podejmowane bardzo szybko, a niezbędne zezwolenia wydawane bardzo sprawnie“, powiedział Martin Krengel, prezes zarządu WEPA Industrieholding SE, spółki-matki Grupy WEPA. W minionych latach stale inwestowaliśmy w istniejący park maszynowy oraz wprowadzaliśmy nowe maszyny. „Odkąd w roku 2006 fabryka papieru weszła w skład Grupy WEPA, stale rozbudowywaliśmy zakład oraz inwestowaliśmy w wyposażenie technologiczne, aby zwiększyć jego konkurencyjność. Inwestycje te będziemy kontynuować również w przyszłości.“, zgodnie oświadczają prezes zarządu Janusz Bryliński i członek zarządu Carsten Deichmann.

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: