eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najlepsi pracodawcy wg menedżerów

Najlepsi pracodawcy wg menedżerów

2013-10-18 10:51

Przeczytaj także: Najlepsi pracodawcy 2013


Zapewnienie dalszego rozwoju pracowników, którzy już osiągnęli wyżyny zawodowe jest nie lada wyzwaniem. Organizacje, które chcą pozyskać zdolnych managerów muszą sprostać temu zadaniu, priorytetem jest zatem właściwa oraz długofalowa polityka HR.

- Kluczową wartością dla rozwoju każdej firmy powinno być budowanie trwałych relacji wśród pracowników, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby przeprowadzane przez nas rekrutacje dawały długoterminowe efekty. Średni staż pracy w Nestlé Polska S.A. większości pracowników, zajmujących stanowiska średniego i wyższego szczebla, kształtuje się od kilku do kilkunastu lat pracy. Dzięki możliwościom tzw. wewnętrznych migracji, które wiążą się ze zmianą działu i zakresem obowiązków, nasi menedżerowi zdobywają umiejętności z różnych dziedzin. Taki sposób działania pozwala im jeszcze lepiej zarządzać zespołem. Jednocześnie system wewnętrznych migracji jest dla nich sygnałem, że wciąż mają możliwość poszerzania zakresu swoich kompetencji oraz takich umiejętności miękkich jak elastyczność czy adaptacja do nowych warunków pracy - komentuje Mariola Raudo, Kierownik ds. Rekrutacji i Partner Biznesowy Nestlé, która to firma została wskazana najlepszym pracodawcom przez Dyrektorów Marketing i PR.

Możliwość rozwoju jest kluczowym czynnikiem wskazywanym przez wszystkich managerów, natomiast w przypadku pozostałych kryteriów dostrzegamy różnice. Są one widoczne zarówno na różnych szczeblach organizacji, kiedy analizujemy zakres odpowiedzialności, jak i czynniki osobiste.

- Jak zauważamy, co innego motywuje managerów, którzy zarządzają tzw. procesami front office – owymi typu sprzedaż czy marketing, a co innego managerów, którzy są odpowiedzialni za działy wsparcia tzw. back office. Każdy postrzega preferowane środowisko pracy, przez pryzmat własnego zakresu odpowiedzialności oraz czynników, które bezpośrednio mogą wpłynąć na jego sukces zawodowy - zauważa Jadwiga Naduk z Hays Poland.

Jednocześnie jak wykazało badanie im wyższy szczebel w organizacji oraz im większy wpływ na strategię firmy, tym bardziej istotne stają się czynniki takie jak wartości organizacji oraz utożsamianie się z misją spółki.

- To oraz inne badania prowadzone przez ICAN Institute oraz HBPR wyraźnie wskazują, że skoncentrowanie się na najważniejszych wartościach organizacji, zwiększenie świadomości w tym zakresie może przynieść wymierne korzyści tak w aspekcie zarządzania talentami w ramach organizacji, jak i wizerunku pracodawcy na rynku – dodaje Łukasz Świerżewski zastępca redaktora naczelnego Harvard Business Review Polska, szef ICAN Research, ramienia badawczego ICAN Institute.

Informacje o badaniu
Badanie Top Employer for Top Management, Badaniem objęto kadrę zarządzającą dużych podmiotów z kapitałem zagranicznym, jak również spółek z kapitałem polskim, w tym z udziałem Skarbu Państwa. Uzyskano 1014 ankiet, popartych bezpośrednimi wywiadami telefonicznymi. Badanie przeprowadzono w miesiącach czerwiec – sierpień 2013

Przeczytaj także: Najlepsi pracodawcy 2015 Najlepsi pracodawcy 2015

poprzednia  

1 2

Produkcja w Polsce IX 2013

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: