eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Szybkość Internetu przyczyną frustracji

Szybkość Internetu przyczyną frustracji

2013-10-14 10:44

Szybkość Internetu przyczyną frustracji

Szybkość Internetu przyczyną frustracji © Gajus - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Szybkość szerokopasmowego Internetu w domu (38 proc.) oraz wolniejsze łącze, gdy korzystają z niego także inne urządzenia (27 proc.) to dwa najważniejsze powody niezadowolenia osób korzystających z Internetu w domu. Takie wyniki przyniosło badanie przeprowadzone przez OnePoll na zlecenie firmy D-Link na próbie 1500 domowych i biznesowych użytkowników w Europie. Wśród pozostałych frustrujących czynników znalazły się: niestabilne połączenie (24 proc.), rozładowanie akumulatorów w przenośnych urządzeniach podczas pobierania danych (21 proc.) oraz białe plamy w pokryciu sygnałem sieci Wi-Fi w domu lub ogrodzie (20 proc.).

Przeczytaj także: Pokolenie Y a zwyczaje internetowe

Badanie pokazało, że najwięcej sfrustrowanych użytkowników mieszka we Włoszech (48 proc.), Hiszpanii (43 proc.) i Niemczech (40 proc.). Na przeciwnym biegunie znajdują się zadowoleni użytkownicy z Wielkiej Brytanii i Francji, gdzie połączenia z Internetem okazały się być stabilniejsze. Po podłączeniu wielu urządzeń do jednego łącza najwolniejszy internet mieli Hiszpanie i Włosi. Taki stan rzeczy wywołał irytację odpowiednio u 38 i 29 proc. badanych.

Dobrze znane każdemu użytkownikowi Internetu techniczne niedogodności w postaci buforowania, spadku jakości lub szybkości połączenia w trakcie oglądania filmów są udziałem większości użytkowników. W Europie zaskakująco mało, bo zaledwie 44 proc. użytkowników mogło bez przeszkód oglądać filmy HD. Podobny odsetek ankietowanych - 41 proc. mógł jednocześnie korzystać z internetu na więcej niż jednym urządzeniu jednocześnie.

fot. Gajus - Fotolia.com

Szybkość Internetu przyczyną frustracji

Badanie pokazało, że najwięcej sfrustrowanych użytkowników mieszka we Włoszech (48 proc.), Hiszpanii (43 proc.) i Niemczech (40 proc.).


Wolne łącze jest też problemem dla osób pracujących w domu. Podczas jej wykonywania zaledwie 39 proc. uczestników badania nie zaobserwowało spowolnienia działania Internetu, a 36 proc. mogło bez problemów korzystać z kamery internetowej. Takie wyniki sugerują, że co najmniej dwie osoby na trzy miały problem z jakością połączenia z Internetem w swoim domu.

Pomimo doświadczania powyższych niedogodności aż dwóch na trzech respondentów (61 proc.) nadal używało routera, który otrzymało do swojego dostawcy usług internetowych. Na jego zmianę zdecydowało się tylko 27 proc. badanych, a powodem była chęć uzyskania lepszej wydajności lub skorzystania z dodatkowych funkcji. To świadczy, że użytkownicy nie mają świadomości, że wielu technicznych problemów można się pozbyć inwestując w lepszy router.

- Irytację użytkowników Internetu można łatwo zamienić w satysfakcję stosując intuicyjne i proste w konfiguracji routery Wireless AC – mówi Kamil Rusjan, Marketing & PR Manager z D-Link Polska. - Umożliwiają one nie tylko szybsze połączenia, ale też pozbawione są wad powodujących znane dotychczas problemy z wydajnością sieci.

fot. mat. prasowe

Największe niedogodności związane z Internetem szerokopasmowym w domu

Szybkość szerokopasmowego Internetu w domu (38 proc.) oraz wolniejsze łącze, gdy korzystają z niego także inne urządzenia (27 proc.) to dwa najważniejsze powody niezadowolenia osób korzystających z Internetu w domu.


Zlecone przez firmę D-Link badanie przyniosło jeszcze kilka informacji o oczekiwaniach użytkowników wobec nowych technologii w przyszłości. 56 proc. uważa, że w 2020 roku będzie korzystać z cyfrowej rozrywki w wysokiej rozdzielczości bez jakichkolwiek opóźnień w transmisji danych. Niemalże dwie trzecie respondentów (60 proc.) ma nadzieję, że urządzenia domowego użytku będą zdalnie sterowane.

fot. mat. prasowe

Nowoczesny styl życia to wyzwanie

BYOD - z wlasnych urządzeń korzysta w pracy już 2 na 3 badanych.


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: