eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Microsoft Security Essentials skazany na śmierć z Windows 7?

Microsoft Security Essentials skazany na śmierć z Windows 7?

2019-12-13 12:54

Microsoft Security Essentials skazany na śmierć z Windows 7?

Klawiatura © fot. mat. prasowe

14 stycznia 2020 r. Microsoft kończy wsparcie dla systemu Windows 7. Równocześnie przestaną być aktualizowane zabezpieczenia dla komponentu Microsoft Security Essentials, który jest zintegrowany z Windows 7.
Microsoft Security Essentials to składnik antywirusowy domyślnie implementowany w systemie Windows 7. Koniec wsparcia dla Windows 7, czyli koniec pomocy technicznej, aktualizacji oprogramowania i wypuszczania poprawek, obejmie także Microsoft Security Essentials.

Microsoft próbuje nakłonić ludzi do aktualizacji systemu do Windows 10. Użytkownicy systemu Windows 7 wkrótce znów zostaną zalani wyskakującymi okienkami, które mają za zadanie wywrzeć na nich nacisk, aby porzucili stary system operacyjny i przenieśli się do nowego ekosystemu.
„Twój komputer z systemem Windows 7 nie będzie chroniony przez MSE po 14 stycznia 2020 r. MSE jest unikalny dla systemu Windows 7 i korzysta z tych samych dat cyklu pomocy technicznej”, mówi Microsoft w FAQ.


Jak podaje Bitdefender, jest mała luka, ale zwykli użytkownicy z tego nie skorzystają:
„Definicja SCEP i aktualizacje silnika będą kontynuowane dla systemu Windows 7 bez względu na status ESU, zgodnie z odpowiednimi zasadami cyklu życia dla wymienionych wersji SCEP”, mówi firma. „Wszystkie obsługiwane wersje SCEP oferują aktualizacje antyszpiegowskie i antywirusowe w wersji 4.10.209. SCEP Current Branch będzie jedynym produktem EndPoint Protection, który będzie oferował aktualizacje AV (do stycznia 2023 r.) Po zakończeniu wsparcia wersji 2012 w lipcu 2022 r. ”
Udział w rynku Windows 7 szacuje się na 25 do 30%, co oznacza, że ogromna liczba komputerów wciąż działa na systemie operacyjnym, który niedługo będzie „martwy”. Zawieszenie aktualizacji Microsoft Security Essentials dotknie miliony ludzi, więc możliwe jest, że Microsoft przedłuży wsparcie nieco dłużej.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: