eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-8110DN

Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-8110DN

2012-12-19 00:16

Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-8110DN

Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-8110DN © fot. mat. prasowe

Firma Brother, wprowadza na rynek nowe laserowe urządzenie wielofunkcyjne. DCP-8110DN to monochromatyczna drukarka, kopiarka oraz kolorowy skaner. Wysoka prędkość druku, duże maksymalne obciążenie miesięczne, automatyczny druk dwustronny oraz możliwość podłączenia do firmowej sieci czynią z DCP-8110DN dobry wybór do firm oczekujących zaawansowanych rozwiązań i możliwości redukcji kosztów.

Przeczytaj także: Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-J140W

Drukarka

Brother DCP-8110DN drukuje z prędkością do 36 stron na minutę, a pierwsza strona gotowa jest w mniej niż 8,5 sekundy. Wysoką jakość wydruków gwarantuje rozdzielczość wynosząca 1 200 x 1 200 dpi. Urządzenie posiada podajniki papieru na 250 arkuszy formatu A4 oraz na 50 arkuszy mniejszych rozmiarów jak na przykład koperty. Istnieje też możliwość dokupienia dodatkowego podajnika papieru, dzięki czemu DCP-8110DN pomieści łącznie 800 arkuszy, a co za tym idzie, rzadziej będzie trzeba uzupełniać papier w urządzeniu. DCP-8110DN może być podłączone przewodowo do firmowej sieci.

Maksymalne miesięcznie obciążenie – do 50 000 stron – sprawia, że urządzenie sprosta wymaganiom wymagających użytkowników. Dołączony do DCP-8110DN toner startowy pozwala na wydruk 2000 stron, a bęben wystarczy na 30 000 stron. W sprzedaży dostępne są tonery pozwalające na wydruk 3000 lub 8000 stron. DCP-8110DN posiada tryb cichego druku, dzięki któremu praca urządzenia będzie ledwie słyszalna. Funkcja ta pozwala na wykorzystanie drukarki w miejscach, gdzie wszelkie głośne dźwięki powinny być ograniczone do minimum, a wykonywane czynności wymagają ciszy i skupienia jak w czytelniach, pracowniach naukowych, laboratoriach czy biurach analitycznych.

fot. mat. prasowe

Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-8110DN

DCP-8110DN drukuje z prędkością do 36 stron na minutę, a pierwsza strona gotowa jest w mniej niż 8,5 sekundy


Kopiarka i skaner

Urządzenie pozwala na wykonanie 99 kopii jednego dokumentu, z prędkością do 36 stron na minutę. Pierwsza strona jest gotowa w mniej niż 10,5 sekundy, a maksymalna rozdzielczość kopii wynosi 1 200 x 600 dpi. Maksymalna rozdzielczość skanera to 1 200 x 1 200 dpi przy skanowaniu z szyby skanera lub 1 200 x 600 dpi przy skanowaniu z wykorzystaniem podajnika ADF. Dokumenty mogą być skanowane bezpośrednio do poczty email, obrazu, pliku OCR lub folderu sieciowego i serwera FTP. Dodatkowo DCP-8110DN jest wyposażone w 5-linijkowy wyświetlacz LCD, który ułatwia pracę z urządzeniem.

Oszczędności w zgodzie ze środowiskiem

DCP-8110DN posiada oddzielny bęben oraz toner, przez co koszty eksploatacji są mniejsze, a urządzenie wytwarza mniej odpadów. Kolejne oszczędności, zarówno dla firmy, jak i dla środowiska przynosi funkcja oszczędzania tonera. Funkcja automatycznego druku dwustronnego oraz druku lub kopiowania od 2 do nawet 25 stron na 1 arkuszu A4 pozwala na zmniejszenie zużycia papieru. Dodatkowo oszczędności przynosi tryb głębokiego uśpienia, w trakcie którego zużycie energii wynosi zaledwie 1,2W. Niski pobór energii, wydajność oraz ograniczony poziom hałasu potwierdzają certyfikaty ekologiczne takie jak „Energy Star”, „Nordic Eco Label” czy „Der Blaue Engel”.

Druk mobilny i zdalne centrum zarządzania

DCP-8110DN posiada wiele możliwości druku zdalnego, dzięki czemu drukowanie materiałów w biurze jest możliwe bezpośrednio ze smartfonów, tabletów, laptopów oraz komputerów stacjonarnych z każdego miejsca na świecie, w którym jest dostęp do Internetu. Obsługiwane systemy i aplikacje to Google Cloud Print, iPrint&Scan (Android, iOS, Windows 7 Phone), Apple AirPrint oraz Cortado Cloud Print. Dołączony do DCP-8110DN program BRAdmin Proffessional pozwala na zdalne monitorowanie urządzenia oraz na modyfikacje ustawień drukarki z poziomu przeglądarki internetowej. Zdalna funkcja diagnostyczna automatycznie wykrywa i ostrzega mailowo administratora o każdej sytuacji, która może zakłócić pracę drukarki, np. o kończącym się tonerze.

Funkcje dodatkowe

Dołączone do urządzenia oprogramowanie pozwala na wcześniejsze zdefiniowanie i dodawanie do każdego wydruku znaków wodnych, gotowych wzorów wydruków np. z logiem firmy lub krótkich informacji, takich jak godzina i data wydrukowania materiałów albo dane kontaktowe do osoby drukującej.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: