eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Google płaci za naruszanie prywatności w sieci. Rekordowo dużo

Google płaci za naruszanie prywatności w sieci. Rekordowo dużo

2012-08-10 13:21

Google płaci za naruszanie prywatności w sieci. Rekordowo dużo

Google musi zapłacić 22,5 miliona dolarów © Pavel Ignatov - Fotolia.com

Google musi zapłacić za śledzenie milionów użytkowników Internetu. Kara w wysokości 22,5 miliona dolarów to najwyższa sankcja kiedykolwiek nałożona przez amerykańską Federalną Komisję Handlu.

Przeczytaj także: 8 wskazówek dla użytkowników TikToka

Google ponosi konsekwencje śledzenia użytkowników przeglądarki Safari na iPhone'ach i iPadach, mimo zaznaczenia opcji "nie śledź". Użytkownicy byli śledzeni za pomocą cookies ("ciasteczek"), które pomagają w zachowywaniu indywidualnych ustawień użytkownika, ale także służą do celów marketingowych - na przykład personalizacji reklam pod kątem zainteresowań odbiorcy. Zaraz po ujawnieniu sposobu działania cookies w Safari, firma z Mountain View zmieniła zasady działania "ciasteczek", tak by nie śledzić użytkowników przeglądarki bez ich zgody.

fot. Pavel Ignatov - Fotolia.com

Google musi zapłacić 22,5 miliona dolarów

Federalna Komisja Handlu ukarała Google za naruszanie prywatności. To najwyższa grzywna jaką organizacja nałożyła na pojedynczą firmę

Kara Federalnej Komisji Handlu (FTC) - najwyższa w historii tej instytucji nałożona na pojedyncze przedsiębiorstwo - została ogłoszona w czwartek i obejmuje także przeprosiny. Nie dotyczy ona jednak samego umieszczenia kodu, a niepoinformowania użytkowników o sposobie działania funkcji.

"Nałożona w rekordowej wysokości kara to jasne przesłanie do wszystkich firm znajdujących się pod jurysdykcją FTC. Zarówno małe jak i duże podmioty muszą przestrzegać przepisów FTC i chronić prywatność użytkowników, w innym przypadku będą płacić kary." - oświadczył szef organizacji Jon Leibowitz

Internetowy gigant, który w październiku ubiegłego roku po innych kłopotach z prywatnością stał się sygnatariuszem porozumienia służącego ochronie danych użytkowników, już zapowiedział że zgadza się zapłacić karę.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: