eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Trend Micro OfficeScan

Trend Micro OfficeScan

2011-10-26 09:49

Firma Trend Micro przedstawia najnowsze rozszerzenia swoich produktów OfficeScan, Mobile Security i Data Protection. Umożliwiają one integrację rozwiązań do zarządzania zabezpieczeniami, ochrony danych i zarządzania rozwiązaniami mobilnymi. W rezultacie działy informatyczne mogą uprościć rozwiązania do ochrony użytkowników, danych i zasobów komputerowych oraz obniżyć koszty ich eksploatacji.

Przeczytaj także: Trend Micro OfficeScan 10.5

W ostatnich latach firmy dokładają wszelkich starań, aby ograniczyć zagrożenia informatyczne do minimum i skutecznie zabezpieczyć się przed utratą danych, zwłaszcza w przypadku nowych, wielowymiarowych zagrożeń związanych z wirtualizacją, migracją do środowisk przetwarzania danych w chmurze, zarządzaniem urządzeniami mobilnymi i konsumeryzacją. Najnowsze badania Trend Micro wykazały, że działy informatyczne, które obsługują ponad 200 użytkowników, zwiększają liczbę zabezpieczeń punktowych w alarmującym tempie. Niektóre z nich zainstalowały łącznie kilkanaście typów oprogramowania, każde z innym katalogiem, konsolą administracyjną i serwerem.

„Szybko doszło do tego, że działy informatyczne muszą konsolidować swoje zabezpieczenia, ponieważ w innym przypadku nadmierna złożoność systemu mogłaby spowodować błędy i luki” - mówi Filip Demianiuk, Regional Technical Manager International Markets North w firmie Trend Micro. „Na szczęście firma Trend Micro przewidziała tę sytuację i zaproponowała niezawodne rozwiązanie” - dodaje.

Pomagamy firmom w efektywnym rozwiązywaniu najpoważniejszych problemów dotyczących zabezpieczeń

Nowe wersje oprogramowania Trend Micro dają firmom rozsądną ścieżkę konsolidacji opartą na wyróżnianej platformie zabezpieczeń punktów końcowych Trend Micro™ OfficeScan™. Teraz przedsiębiorstwa będą mogły korzystać z jednego klienta i infrastruktury zarządzania, a wszystkie aktualizacje i nowe wersje oprogramowania znajdą w tym samym źródle. Zyskają również lepszą zdolność do korelowania procesów wykrywania zagrożeń w sieci, co da im lepszą przejrzystość i większą kontrolę. Poniżej przedstawiono aktualizacje rozwiązania Trend Micro uporządkowane według obszarów, których dotyczą:
  • Zapobieganie utracie danych. Trend Micro OfficeScan 10.6 oferuje opcjonalny moduł dodatkowy zapobiegający utracie danych (Data Loss Prevention - DLP), dzięki czemu klienci mogą wdrożyć rozwiązanie DLP dla punktu końcowego w ciągu kilku minut, a nie miesięcy. Zapewnia to natychmiastowe korzyści na obszarze ochrony danych przedsiębiorstwa. Firma ma pewność, że jej dane wrażliwe są zarządzane właściwie, co chroni ją przed naruszeniem integralności danych i związanymi z tym wysokimi karami finansowymi.
  • Konsumeryzacja IT. Dzięki rozszerzonemu zestawowi funkcji do zarządzania urządzeniami mobilnymi, zintegrowanemu ze środowiskiem zarządzania OfficeScan, Trend Micro™ Mobile Security 7.1 zapewnia obsługę urządzeń Apple iPad, iPhone, Android i Blackberry. Pomaga firmom w eliminacji ryzyka związanego z zabezpieczeniami, ochroną danych i pomocą techniczną. W rezultacie mogą one wykorzystać konsumeryzację IT do zwiększenia produktywności, prężności oraz zadowolenia klientów i pracowników.
  • Szyfrowanie w punktach końcowychTrend Micro™ Endpoint Encryption 3.1 umożliwia silne szyfrowanie na wszystkich urządzeniach, na których mogą się znajdować wrażliwe dane firmy, takich jak laptopy, dyski USB lub nośniki wymienne. Funkcje kontroli w czasie rzeczywistym spełniają wymagania „dowodu kontroli” w przypadku audytów i postępowania po naruszeniu integralności danych, a zaawansowane funkcje uwierzytelniania przedstartowego (pre-boot authentication) zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa zaszyfrowanych urządzeń.
Rozwiązania Trend Micro Endpoint Encryption 3.1, Trend Micro Mobile Security 7.1 i OfficeScan 10.6 są już dostępne. W sprawie cen i sposobów zakupu należy się skontaktować z przedstawicielem sprzedaży Trend Micro lub autoryzowanym dilerem.

Dodatkowe zasoby:
  • Przegląd rozwiązania Trend Micro OfficeScan
  • Film opracowany przez firmę analityczną, przedstawiający korzyści z konsolidacji rozwiązań do zapobiegania utracie danych
  • Artykuł przeglądowy firmy Ponemon, Natychmiastowe korzyści dzięki zabezpieczeniu DLP Light
  • Więcej zasobów dotyczących zarządzania konsumeryzacją

Przeczytaj także: Trend Micro Endpoint Security Trend Micro Endpoint Security

Przeczytaj także

TrustPort Tools

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: