eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Parlamentarzyści a wizerunek Polski

Parlamentarzyści a wizerunek Polski

2011-10-04 09:52

Parlamentarzyści a wizerunek Polski

Czy Polska skutecznie buduje swój pozytywny wizerunek na arenie międzynarodowej? © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Posłowie i senatorowie VI kadencji Parlamentu RP najsłabiej ocenili polskie rolnictwo wśród rodzimych sektorów gospodarki mających szansę na sukces na arenie międzynarodowej - wynika z raportu "Parlamentarzyści o wizerunku Polski" opracowanego przez firmę Procontent.

Przeczytaj także: Polski branding narodowy w powijakach

Według parlamentarzystów największe szanse na sukces za granicą mają branże: turystyczna (65%), przemysł wydobywczy i przetwórczy (50%) oraz IT (25%). Dobrze rokują też przemysł zbrojeniowy (20%), sektor nieruchomości (20%) i farmaceutyczny (20%). Rolnictwo (5%) zajęło miejsce na końcu listy wymienionych przez posłów sektorów. - Uwagę zwraca pozycja rolnictwa, które jest jednym z ważnych punktów trwającej kampanii wyborczej, a znalazło się na końcu wskazań posłów i senatorów. Co więcej, w Programie Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej zapisano, że w czasie polskiego przewodnictwa będzie miała miejsce dyskusja nad przyszłością Wspólnej Polityki Rolnej – komentuje Weronika Nowak, CEO Procontent.

fot. mat. prasowe

Jakie sektory polskiej gospodarki potrafią skutecznie zaistnieć na arenie międzynarodowej?

Jakie sektory polskiej gospodarki potrafią skutecznie zaistnieć na arenie międzynarodowej?


Prawie połowa posłów i senatorów wskazała na brak jasno zdefiniowanych priorytetów gospodarczych dla Polski. - Pomimo istnienia rządowych dokumentów takich jak raport Polska 2030 oraz Długookresowa Strategia Rozwoju Kraju, parlamentarzyści prezentują rozbieżne stanowiska co do priorytetów gospodarczych. Taki wynik może wskazywać na konieczność przeprowadzenia debaty w tej kwestii - twierdzi Katarzyna Słupek, Communication Consultant w firmie Procontent.

Jednocześnie parlamentarzyści pozytywnie prognozują rozwój współpracy gospodarczej. 60% badanych uważa, że Polska jest w stanie zapewnić warunki rozwoju międzynarodowego przedsiębiorstwom działającym w naszym kraju.

fot. mat. prasowe

Czy Polska potrafi stworzyć warunki do rozwoju międzynarodowego przedsiębiorstw działających w naszy

Czy Polska potrafi stworzyć warunki do rozwoju międzynarodowego przedsiębiorstw działających w naszym kraju?

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: